Žurnāls sievietēm par hormonu lomu sievietes dzīvē

Jautājumu un atbilžu portāls Tikaisievietem.lv, sadarbībā ar Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociāciju, izdevis mini žurnālu “Tikai sievietēm” Nr.2.

Šis žurnāls ir veltījums sievietes skaistumam, spēkam, valdzinājumam un auglībai. Tās ir 46 lappuses par sievieti, par hormoniem, par to, kas notiek sievietes ķermenī katru mēnesi, arī par kontracepciju. Žurnāla mērķis ir veicināt, lai ikkatra sieviete “sadzird” savu ķermeni, tā signālus un dodas pie ārsta, kad tas ir nepieciešams.

Dr. Dace Matule, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente par mini žurnālu “Tikai sievietēm”: “Pēc pieredzes saku, ka nereti tieši zināšanu par sievietes cikla fizioloģiju trūkuma dēļ rodas dažādi mīti un pārpratumi. Lai arī ikdienā esam aizņemtas, ir jāatrod laiks sev, ir jāizprot savs ķermenis, jāieklausās jauna cikla sākumā, jārespektē ķermeņa vēlmes un savas sajūtas.

Nereti tieši stress izjauc sievietes dabisko hormonu līdzsvaru, bet hormonu balanss ir sievietes veselības pamatā. Vai vienmēr būs iespējams izvairīties no stresa? Protams, nē. Tāda ir dzīve. Tāpēc uzsveru, ka, labāk iepazīstot hormonus, to iedarbību un mijiedarbību, būs daudz vienkāršāk izprast, kas notiek mūsu ķermenī un kāpēc tieši tā jūtamies. Estrogēni, progesterons, androgēni – mūsu spožums, mūsu vētras, mūsu bagātība un mūsu problēmas. Ikvienai no mums ir vajadzīga veselīga sava ķermeņa apzināšanās.

Žurnālā apskatītas tēmas par hormoniem, kas ietekmē sievietes dzīvi jau no dzimšanas, apzinātas pārmaiņas, kas notiek ar sievieti menstruālā cikla laikā, radot tik dažādos noskaņojumus un fiziskās sajūtas. Mini žurnālā var lasīt par to, kā sagatavoties vizītei pie ginekologa, kā noteikt, vai mēnešreizes ir pārāk spēcīgas, ir pieejama tabula mēnešreižu stipruma izvērtēšanai, kā arī izskaidrojoša tabula, kā rīkoties, ja aizmirsta kontracepcijas tablete. Žurnāls ļaus iepazīt kontracepcijas ceļu līdz mūsdienām, kā arī uzzināt plašāk par kontracepcijas metodēm, t.sk. kontracepcijas tableti un ne tikai.

Mini žurnāla Nr.2 elektroniskā versija ikvienam pieejama: http://tikaisievietem.lv/lv/e-zurnals

Žurnāla pirmo numuru elektroniskā versijā iespējams lasīt šeit:  http://ejuz.lv/minizurnalsnr1