Pavadi aktīvu dienu ar ģimeni, draugiem un līdzcilvēkiem

Jau šo svētdien, 2019. gada 30. jūnijā Rīgā, Vērmanes dārzā norisināsies aktīva diena personām ar īpašām vajadzībām un viņu līdzcilvēkiem “Tu Neesi viens”, kuras ietvaros visi interesenti ir aicināti BEZ MAKSAS piedalīties nodarbībās, izmēģināt spēkus sportiskās aktivitātēs, klausīties izglītojošas lekcijas un konsultēties ar biedrībām un atbalsta organizācijām, kā arī saņemt organizatoru sarūpētas dāvanas.

Informatīvā diena notiks no plkst. 11.00 līdz 15.00, kur klātienē varēs iepazīties ar dažādiem veselības jomas speciālistiem – pulmonologu, ergoterapeitu, mākslas, deju un kustības terapeitiem, psihoterapeitiem, kanisterapeitu un ģenētiķi – un uzklausīt speciālistu ieteikumus veselības veicināšanai un stiprināšanai ikdienā, kā arī rast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Pasākuma ietvaros būs iespēja veikt arī veselības mērījumus (holesterīns, glikoze).

Dalībnieki ir aicināti uzlabot savu fizisko un emocionālo pašsajūtu, ievingrinot roku mākslas terapijas nodarbībā pie mākslas terapeites Lauras Danilānes. Interesentiem būs iespēja apmeklēt arī kanisterapiju, ko vadīs kinoloģe Vladislava Akimova sadarbībā ar īpaši apmācītiem suņiem. Fizioterapeits savukārt palīdzēs apgūt prasmes, kas ļaus cilvēkam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs – kā pareizi kustēties un noslogot katru ķermeņa daļu. Tāpat uz deju un kustību terapiju aicina sertificēta deju un kustību terapeite Elīna Cauna. Nodarbībās priekšzināšanas nav nepieciešamas, tāpēc tajās aicināts piedalīties ikviens!

Paralēli nodarbībām notiks lekcijas, kuras skars tādas tēmas kā elpošana un rūpes par plaušu veselību, ergoterapija, pacientu tiesības un iespējas saņemt atbalstu, kanisterapijas nozīmi veselības uzlabošanā, gēnu ietekmi un iespējām ietekmēt gēnus, deju un kustību terapiju un tās ietekmi uz pašsajūtu, par diagnozi, kā to pieņemt un kā ar to sadzīvot un par īpašajiem bērniem mūsu ikdienas sabiedrībā.

Pasākuma īpašie viesi – Baltijas čempione ratiņtenisā Natālija Novikova un Latvijas sportiste šaušanā ar pneimatisko ieroci Margita Konopka, kuras dalīsies ar savu dzīves un pieredzes stāstu, par sapņiem, par darbiem, par to, kā nezaudēt dzīvesprieku un vēlmi pilnvērtīgi dzīvot.

Pasākumā piedalīsies Latvijas Neredzīgo biedrība, Latvijas mākslu terapijas asociāciju apvienība, biedrība ģenētiski pārmantoto slimību pacientiem un līdzcilvēkiem “Saknes”, priekšlaicīgi dzimušo bērnu vecāku biedrība “Esmu klāt”, laboratorija GenEra, invalīdu un viņu draugu apvienība Apeirons,  Latvijas Multiplās Sklerozes Asociācija, Pulmonālās hipertensijas biedrība, Latvijas reto slimību alianse, Latvijas Hemofilijas biedrība, Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv”, Latvijas Autisma apvienība un BKUS Autisma kabinets, krūts vēža pacientu atbalsta biedrība VITA, Rehabilitācijas centrs “POGA”, SIVA un citas.

Tu neesi viens! Nāc un pavadi aktīvu dienu kopā ar līdzcilvēkiem! Nodarbības un lekcijas ir BEZ MAKSAS! Uz visām lekcijām un nodarbībām vēlama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni: 26118444. Plašāka informācija: www.veseligsridzinieks.lv.

Apmeklējot pasākumu, tā dalībnieki piekrīt, ka pasākuma laikā var tiks uzņemtas fotogrāfijas un video, kas var tikt publicēti mājas lapā www.veseligsridzinieks.lv un Rīgas domes Labklājības departamenta sociālo tīklu kontos. Pasākums tiek īstenots Eiropas Savienības Sociālā fonda projekta Nr.9.2.4.2./16/I/021 “Mēs par veselīgu Rīgu – daudzveidīgi un pieejami veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi!” ietvaros.