Kāda ir jaunietei piemērotākā kontracepcija?

Par kontracepciju ar meitu jāsāk runāt jau no mazotnes – meitenei ir jāzina, ka no grūtniecības iespējams izsargāties un ka to vajag darīt. Jo nereti ir tā, ka jauniete sāk dzimumdzīvi jau diezgan agri, padsmitnieces vecumā, un drīz vien iestājas negribēta grūtniecība, reizēm pat pirmā dzimumakta laikā. Ja meitenes organisms nav piemērots augļa iznēsāšanai, rodas dilemma – pārtraukt grūtniecību vai to saglabāt, bet jebkura pārtraukta grūtniecība draud ne tikai ar fiziskām sekām, bet arī ļoti smagu psiholoģisku traumu, kas var iespaidot tālāko reproduktīvo funkciju. Tāpēc par kontracepciju ir jārunā, turklāt daudz vairāk, nekā mēs to darām pašlaik.

Par meitai piemērotāko kontracepciju vēlams konsultēties pie ārsta, bet, ņemot vērā, ka pusaudzēm parasti nav pastāvīga dzimumpartnera, piemērotākie ir prezervatīvi, jo pasargā ne tikai no grūtniecības, bet arī no seksuāli transmisīvām saslimšanām.

Ja meitai ir pastāvīgs draugs, jaunieši var izvēlēties kādu no hormonālās kontracepcijas metodēm, kas garantē lielāku drošību, piemēram, vaginālo riņķīti vai zemas devas kontracepcijas tabletes. Par piemērotāko hormonālo kontracepciju nepieciešams konsultēties pie ginekologa, jo katrs organisms ir unikāls, un šī brīža kontracepcijas piedāvājums pieļauj izvēles brīvību.