Cik bieži sievietei menopauzē vajadzētu apmeklēt ginekologu?

Ginekologa apmeklējums ir rūpes ne tikai par savu veselību, bet arī par savu sievišķību. To vajadzētu darīt regulāri, jo neviens nespēj prognozēt, kurā mirklī var uzrasties kāda nopietna kaite un cik ātri tā attīstīsies.

Pirmsmenopauzes periodā, kas var sākties pirms mēnešreižu izbeigšanās,  sievietes veselības stāvokli būtiski ietekmē hormonu svārstības. Ārstu vajadzētu apmeklēt vismaz reizi gadā, lai novērstu iespējamos cikla traucējumus un nepatīkamos simptomus – karstuma viļņus, svīšanu, miega traucējumus, nervozitāti u. c. Pārejas vecuma simptomi ilgst 2-5 gadus. Tos var mazināt hormonu aizstājējterapija. Tad gan pie ārsta jādodas divreiz gadā, lai izvairītos no krūts vēža riska.

Menopauze ir laiks, kad pilnībā izbeigušās mēnešreizes. Šajā periodā ir visaugstākais krūts vēža veidošanās risks, tāpēc nepieciešams reizi mēnesī pārbaudīt krūtis pašai un, ja tiek pamanīts kaut mazākais veidojums, tūlīt jāgriežas pie ārsta. Pēc 40 gadu vecuma reizi gadā jāveic krūšu ultrasonoskopija un mammogrāfija, jo īpaši tad, ja tuvu asinsradinieču vidū bijuši ļaundabīgu audzēju gadījumi.

Kad sievietei beidzas menstruācijas, arī tad nepieciešams apmeklēt ginekologu reizi gadā, lai izvairītos no olnīcu vēža, osteoporozes un sirds slimību riska. Ja ir kādas nepatīkamas sajūtas, vēlams to darīt nekavējoties.