7 svarīgi intīmās higiēnas likumi

Visā, kas attiecas uz sejas un ķermeņa ādas aprūpi, mēs rādam apskaužamas zināšanas un informētību. Bet intīmo ķermeņa daļu kopšana ir tik delikāts temats, ka ne katra mamma veltīs laiku savai meitai šajā jautājumā… Pārbaudiet, cik ļoti labi jūs pārzināt intīmās higiēnas likumus.

Tātad…

Likums nr.1

Nelietojiet parastās kosmētiskās ziepes intīmai higiēnai.
Kāds skābju-sārmu balanss ir mūsu ādai? Pareizi, 5,5. Bet vai zināt jūs, ka pH makstī ir daudz zemāki – 3,3? Daba speciāli to “oksidēja”, lai kaitīgi mikrobi aizietu bojā, bet spermatozoīdi viegli atrastu ceļu pie olšūnas.
Parasta dušas želeja padara maksts floru sārmaināku. Tas ver vaļā zaļo gaiteni slimību radošām baktērijām un “ieslēdz” sarkano gaismu spermatozoīdiem. Tādēļ lietojiet tikai speciālus, “skābus” līdzekļus. Tie maigi attīra, dezinficē, iznīcina kaitīgo floru.
Un iegaumējiet: gēls intīmai higiēnai nav paredzēts intīmo slimību ārstēšanai, kas tiek iegūtas dzimumceļā. Ja jūs uztrauc izdalījumi, nieze vai dedzināšana – griezieties pie ginekologa.

Likums nr.2

Lietojiet intīmo dušu minimums divas reizes dienā. Ideāli, protams, būtu pēc katras dāmu istabas apmeklēšanas. Bet, ja tādas iespējas nav, iegādājaties mitrās salvetes, kas ir ar antiseptisku losjonu. Tajās nav spirta, kas izsauc gļotu kairinājumu, toties daudz mitrinošo augu eļļu, ārstniecības zāļu mierinošo ekstraktu un renovējoša skābju-sārmu pienskābes balansu. Bet šis likums darbojas tikai tajā gadījumā, ja jūs iegādājaties salvetes tikai ar piezīmi “intīmās” un tikai aptiekās.

Likums nr.3

Ikdienas biksīšu ieliktnīšus nepieciešams mainīt katras četras stundas – ne retāk! Taču viss, ko tās iesūc ir brīnišķīga vide, lai vairotu baktērijas. Jo ilgāk jūs izmantojat biksīšu ieliktnīti, jo mazāk no tā ir labums un, jo lielāka iekaisuma varbūtība. Tas pats likums skar arī biksīšu ieliktnīšus kritiskās dienās. Ja jūs esat alerģiska, dodiet priekšroku parastiem, nearomatizētiem biksīšu ieliktnīšiem.
Īpašu rūpējieties par intīmo higiēnu, ja esat stāvoklī. 80 procentu sarežģījumi ir radušies no maksts infekcijām, kuras rodas elementāru kopšanas likumu nezināšanas dēļ.

Likums nr.4

Biksīšu ieliktnīšus kritiskām dienām izmantojiet ievērojot “lāsītes” uz iesaiņojuma. To daudzums – 2, 3, 4, 5 – nozīmē, cik ļoti daudz asiņu tie ir spējīgi uzņemt. Nevis kritisku dienu ilgums. Jūsu zināšanai, ar vienu lāsīti marķē tievus ikdienas ieliktnīšus, kaut arī parasti uz kastītēm to neattēlo. Ar sešām lāsēm vai uzrakstu “night” apzīmē nakts ieliktnīšus – tie ir platāki nekā dienas un domāti tam, lai aizsargātu veļu no vakara līdz rītam. Ginekologi iesaka pirmajās menstruāciju dienās, kad izdalījumi ir intensīvi, izmantot ieliktnīšus ar četrām un vairāk lāsēm, bet pārējās dienās – ar divām-trim.
Un obligāti nēsājiet ieliktnīšus individuālā iesaiņojumā.

 

Likums nr.5

Šis likums skar tamponus. Izmantojiet tos tikai menstruāla cikla pirmajās dienās un mainiet katras divas stundas. Ekspluatācijas termiņa pārsniegšana provocē maksts sausumu un gļotu kairinājumu, kā arī var būt bīstamu mikrobu ātra savairošanās. Vielas, kuras tie sāk izdalīt gigantiskās devās, var nonākt asinsrites sistēmā un kļūt par, tā saucamā, toksiskā šoka sindroma cēloni.
Uzmanību! Slimojot ar maksts un dzemdes kakliņa iekaisumu, tamponus labāk neizmantot.

Likums nr.6

Aizsargājieties no baktērijām ar liekajiem krēmiem intīmai higiēnai. Ne jau velti tos iesaka uzsmērēt pat pirms peldes baseinā vai atvērtajā ūdenstilpnē. Antiseptiskas sastāvdaļas, ar kurāmm tie ir bagātināti, neatstās slimību radošām baktērijām ne mazākās iespējas. Šos krēmus var izmantot arī kā lubrikantu. Tie mīkstina, mitrina un mierina gļotas, atjauno tās aizsardzības plēvi. Starp citu, tas ir īpašs aktuāli balzaka vecuma sievietēm. Svarīgākais ir, ka pēc četrdesmit izmainās hormonālais fons, un dzimumorgānu gļotas рН top sārmainākas.
Krēmus intīmai higiēnai labāk pirkt aptiekās, nevis intīmpreču veikalos.

Likums nr.7

Maksimāli ērta apakšveļa – intīmās veselības ķīla
Vai jūs zināt, ka visvairāk pārmetumus ginekologi izsaka par stringu un tanga biksīšu lietošanu, kuras šobrīd ir modes virsotnē? Neapšaubāmi, tie izskatās skaisti un seksuāli, bet tieva josliņa iešanas laikā “strādā” kā baktēriju pārnesējs no anālās atveres uz dzimumorgāniem. Bez tam, ja veļa pārāk cieši piegulst pie ādas, tas pārtrauc skābekļa piekļuvi un izraisa traucējumus asinsriņķošanā.
Pareizai veļai jābūt no dabiskiem materiāliem (kokvilnas, lina, vilnas u.c.). Tai jāuzsūc mitrums, jāļauj ādai elpot un nav jārada barotne baktērijām. Bet dabiskai veļai ir mīnusi, tā ātri izstiepjas un zaudē izskatu. Bet vilna pilnīgi nepieņemama karstumā. Sintētiska veļa, protams ka, skaisti, bet neiztur nekādu kritiku: tā neiesūc un nelaiž cauri mitrumu. Rezultātā uz ādas var parādīties pūtītes un kairinājumi.