Kā no laulības gultas padzīt garlaicību

Raksts pārpublicēts sadarbībā ar apollo.lv

Arī seksā, tāpat kā dzīvē, var būt garlaicīgi. Gadās reizes, kad tev vienkārši negribas, bet gadās, ka negribas tāpēc, ka tas ir garlaicīgi, raksta «newsru».

Varētu padomāt, ka garlaicīgi vienam ar otru ir tikai tiem pāriem, kas kopā sagājuši savtīga aprēķina dēļ, vai tiem, kuri mīlestību un patikšanu sen jau nomainījuši pret viens otra paciešanu.

Tomēr nē – erotiskā garlaicība mēdz piemeklēt arī tos, kas joprojām turpina kopdzīvi, nemaz nemēģinot domāt par kādu citu attiecību veidošanu. Gadiem pārbaudīts un drošs – arī tas var būt garlaicīgs.

Kā vienā, tā otrā variantā pāra attiecībās pietrūkst kaut kā būtiska – dzīvības, spraiguma, dinamiska, oriģinalitātes seksā. Rutīna seksuālās attiecībās, kuras tiek piekoptas tikai tāpēc, ka tas ir fizioloģiski veselīgs akts?! Vai tāds sekss var sniegt baudu?

Agri vai vēlu, bet kāds no partneriem šāda veida attiecības tomēr cenšas izbeigt, līdz ar to seksuālā tuvība tā arī vairs neatjaunojas. Atteikšanās no seksa ir visbiežāk iespējamās erotiskās garlaicības sekas. Dažādas seksuālās veselības problēmas – arī erotiskās garlaicības sekas.

Žēl, bet šī problēma parasti netiek saskatīta laikus, jo viss jau notiek it kā daudzmaz normāli – sekss vēl ir, turklāt pēc gadiem pārbaudītas, drošas shēmas, kad viņai labi, viņam arī – normāli. Nu jā, tikai kaut kā pietrūkst, it kā sāls un piparu būtu par maz…

Lai arī pagaidām zinātniski pētījumi par erotiskās garlaicības postošajām sekām vēl īpaši nav veikti, tomēr seksologi ir pārliecināti, ka tieši šī parādība kļūst par cēloni ļoti daudzām seksuālām problēmām.

Kādos gadījumos pārim draud seksuālā garlaicība?

Varianti parasti mēdz būt divi:

1) vai nu pāris, kurā abi partneri ir ļoti apmierināti ar savu kopā būšanu, ir visu pārlieku «atēdies», pārsātinājies;

2) vai arī pāra seksuālā dzīve ir ļoti vienveidīga.

Īpaša norāde uz to, ka pāris tuvojas seksuālās garlaicības robežai – no viņu attiecībām izzūd erotiskie elementi – vairs nav pavedināšanas, garāmejošas «pieķeršanas», skūpstu tad, kad otrs tos neprasa u. tml. Tur pat nav runas par seksu, bet par parastu erotiku, maigumu, mīļumu.

No otras puses, šāda tipa garlaicība daudz agrāk piemeklē tos partnerus, kas kaut kādā veidā seksuālajā jomā nav viens ar otru apmierināti. Regulāri neapmierinātie mēdz atsvešināties no savas otrās puses, jo nejūtas vairs tai piesaistīti. Pilnīgi iespējams, ka viņiem garlaicība ir rezultāts tām milzīgajām pūlēm, kuras viņi kādreiz pielikuši, lai sekss būtu «teicams».

Parasti gan šīs pūles nav prasījušas psihiski emocionālu piepūli, t. i., tie, kas cītīgi dzenās pēc formāli laba seksa, sev un savam partnerim cenšas iepotēt kaut ko līdzīgu mehāniskai formulai: ja darīsi tā, tad būs labi.

Taču cilvēks nav mašīna, kurai, piespiežot attiecīgu podziņu, varētu notikt kaut kāda zināma iedarbināšanās. Mehānisks sekss, lai cik tehniski nostrādāts tas būtu, nekad nevar sniegt pilnīgu un patiesu baudu, tieši otrādi – tas ar laiku var radīt tikai un vienīgi apnikumu.

Vēlēšanās un īstenība

Erotiskā garlaicība mēdz atspoguļot vēl kādu visai populāru problēmu: tā nereti rāda milzīgu plaisu starp mūsu personīgajām seksuālajām vēlmēm un patieso seksuālo realitāti.

Mūsu iedomās sekss ne tikai sniedz fizioloģisku un emocionālu apmierinājumu, bet ir pilnīgi brīvs no tādām netīkamām blakusparādībām kā iesnas, nogurums, apvītuši dzimumorgāni, slikta elpa, orgasma trūkums vai jūtu nepiesātinātas attiecības starp partneriem.

Īstenībā mūsu gaidas nekad nevar pilnībā sakrist ar reālo seksuālo pieredzi, īpaši, ja attiecības kļūst ilgstošas un katra diena tikai apstiprina bēdīgo faktu – dzīve nelīdzinās tai, ko rāda filmās un apraksta kaisles pilnos romānos.

Emocionāli nenoturīgi cilvēki tad izvēlas dzīvot savā iedomu pasaulē, tā ielaižot savā realitātē pilnīgu erotisko un seksuālo garlaicību.

http://www.apollo.lv/zinas/ka-no-laulibas-gultas-padzit-garlaicibu/563655