Kā raudāt par labu veselībai?

Raudāt ir labi, tā uzskata mediķi. Asaras var uzlabot daudzu raudošo veselības stāvokli. Taču visu ar mēru. Tad, kad ir pareizi raudāt?

Asaras – organisma dabiska aizsardzība no sāpēm un stresa. Kad mēs aizturam emocijas un neļaujam sev raudāt, tas noved pie emocionālās nenoturības, dusmām un spriedzes.
«Ķīmiskās vielas, kuru līmenis organismā pieaugemocionālās spriedzes laikā, iznāk ārā kopā ar asarām. Ja sasprindzinājumu nevar noņemt, tas var novest pie sirds lēkmes un nodarīt kaitējumunoteiktām smadzeņu daļām », – saka William Fry – pētījuma par raudāšanas ietekmi uz cilvēka veselību vadītājs.
Pēc statistikas, 88,8% cilvēku pēc tam, kad viņi paraudājuši, uzlabojas pašsajūta. Asarās ir hormons – prolaktīns, kas noņem emocionālās spriedzes līmeni un stiprina imunitāti. Sievietēm prolaktīna ir vairāk nekā vīriešiem. Grūtniecības laikā tas vēl vairāk paaugstinās.
Tā kā raudāt patiešām ir veselīgi. Taisnība, to nevajag darīt pārāk bieži. Pietiek paraudāt vienu reizi nedēļā, lai saglabātu emocionālo stabilitāti.

Sieviešu asaras nomāc vīrieša vēlmi pēc seksa.

Neparastu pētījumu veikuši Izraēlas laboratorijas Shani Gelstein eksperti. Viņi noskaidrojuši, kā sieviešu asaras ietekmē stiprā dzimuma seksuālo vēlmi.
Tika veikts eksperiments, kurā piedalījās brīvprātīgie. Sievietēm piedāvāja noskatīties emocionālu filmu ar traģiskām beigām. Raudošo sieviešu asaras savāca mēģenē.
Pēc tam iedeva pasmaržot vīriešiem sieviešu asaras un parastu sālītu ūdeni. Eksperti vīriešiem neteica, kas atrodas trauciņos. Izrādījās, ka sieviešu asaras spēcīgi mazina vīrieša vēlmi pēc seksa.
Speciālisti paskaidroja, ka asarās ir feromoni, kuru smaržu cilvēka deguns nespēj notvert. Šīs vielas uzreiz iedarbojas uz smadzeņu centriem.
Rezultātā, sieviešu asaru iedarbībā vīrieša organismā pamazinās testosterona līmenis asinīs.

Sieviešu asaru iemesli.

Pētnieki nonākuši pie pārsteidzošiem secinājumiem, kad centās noskaidrot, kāpēc raud sievietes. Atšķirībā no ne tik emocionālajiem vīriešiem, sievietes šai nodarbei tērē 16 mēnešus no savas dzīves.
Pirmajā dzīves gadā mazulīte niķojas un raud apmēram 3 stundas dienā, pieprasot barošanu un uzmanību. No gada līdz trīs gadu vecumam meitene katru dienu raud 2 stundas un 5 minūtes. Galvenie iemesli – nogurums, traumas un, protams, bērna sabāršana.
Pusaudža vecumā asarām tiek veltītas vidēji 13 minūtes dienā. Raudāšanas iemesls – hormonālā fona izmaiņas, strīds ar draugiem, paškritika un zems pašvērtējums. Pēc 19 gadiem sievietes raud mazāk, apmēram, 2 stundas un 14 minūtes nedēļā.
Jaunās dāmas asaru iemesls var būt melodrāmas skatīšanās, strīds ar mīļoto cilvēku, arī neskaidrība attiecībās ar izredzēto. Pēc 25 gadiem emocionālā stāvokļa maiņa notiek savstarpējā nesapratnē ar partneri, saņemot sliktas ziņas no tuviniekiem un no uzkrātā noguruma.
Interesants ir fakts, ka visas dzīves garumā sieviete tērē asarām 12 000 stundu.

Sieviešu asaras: slēpts ierocis.

Mēs raudam no skumjām un prieka, no sāpēm un aizvainojuma, no jūtu nepietiekamības un iztukšotības. Asaras – vājuma pazīme vai, tieši pretēji, sava veida zāles pret stresu?
Cilvēks izjūt kolosālu atvieglojumu, kad rod iespēju izraudāties uz drauga pleca. Tieši tāpēc tika uzskatīts, ka asarām ir dziedinošs spēks.
Precētās sievietes, pavadot savus vīrus karā, savāca savas asaras speciālā traukā, pēc tam apstrādāja ievainoto ievainojumus. Mūsdienu ārsti apgalvo, ka asarām patiešām ir spēcīgas bakteriālas īpašības. Tajos ir mikroelementi: magnijs, kalcijs, olbaltumvielas, ferments – lizocīms, kas nodrošina asaru bakterialitāti.

Informācija pārpublicēta www.Kleoo.lv- Sievietes Pasaule