Kā sievietes dažādos vecumos izvēlas mīļākos

Raksts pārpublicēts sadarbībā ar Apollo.lv.

 

Jautrajos jaunības gados, kad jaunkundzei vēl nenāk prātā bailes no iespējamās vientulības, ir viegli saieties un izšķirties, ja gadījies brīvs vakars. Dvēsele dzied un, ja vien nebūtu baiļu no seksuāli transimisīvām slimībām un AIDS, tad varētu ļauties brīvam lidojumam. Liekas, ka vesela mūžība vēl priekšā, bet pirms tās jāizbauda visas iespējamās izklaides. Viss būtu labi, ja vien jaunkundze maldīgu priekšstatu dēļ vai cietusi no mīlestības trūkuma bērnībā neielaižas attiecībās bez jūtām, bet tikai tāpēc, ka tā dara visi. Vai vēl trakāk, ja jaunkundze domā, ka jaunība ir prece, kas ātri bojājas, tāpēc ātri jābauda, kamēr vēl var.

Jaunkundze gūst pieredzi un iespaidi no saskarsmes ar pretējo dzimumu vairs tik ļoti nemulsina prātu. Draudzeņu stāsti par neaprakstāmu baudu seksā, zaudē savu aktualitāti, jo meitene jau zina, ka draudzenes pārspīlēja – labi ja orgasms iestājas katru otro reizi, un tad jau jāuzskata, ka paveicās. Mīļākie mainās ar gandrīz garlaicīgu regularitāti. Lai gan kārtējās attiecības vēl tā kā gribētu turpināt, bet kaut kas saķeras, dzīve nes tālāk, neatstājot ne laiku, ne iespēju atgriezties, pieķerties un padomāt. Apkārt tik daudz pievilcīgu vīriešu! Kāpēc jāsaspringst, lai veidotu attiecības, ja nākamais būs ne labāks, ne sliktāks?

Gadi skrien kā stirnas un draudzenes sāk precēties, kas pašai liek aizdomāties, ka laikam jāsāk stingrāk atlasīt tos, kurus laist sev tuvumā – potenciālos preciniekus. Dvēseliskam aicinājumam pievienojas racionāls novērtējums – vai būs gana labs apgādnieks un ģimenes tēvs. Precinieki kā likums uzrodas ne no bijušo mīļāko vidus un uzskata savas izredzētās par svētajām.

Laulības dzīve uz kādu laiku izmet sievieti no aprites: cīņa par vietu zem ģimenes saules, grūtniecība, bērna kopšana, dzīves sakārtošana. Bērni paaugas, vīrs vairs neizrāda kaisli kā no sākuma, parādās brīvs laiks… No sākuma domas, pēc tam sapņi, pēc tam plāni un tad darbība. Precētas sievietes mīļākais nav nekāds drāzējs parastais, kuru pielaida klāt rumpim. Viņam jābūt kā svaigam gaisam, kas ļauj atkal paostīt brīvības smaržu, tiesa gan, ne visai legāli. Viņam jābūt skaidrajam avotam, kurā sieviete smeļas spēkus dzīvot tālāk likumīgo laulības dzīvi. Galu galā mīļākā esamība precētai sievietei dod iespēju pārliecināties, ka viņa joprojām ir iekārojama un kotējas. Tieši tāpēc precētas sievietes mīļākos izvēlās daudz uzmanīgāk un rūpīgāk nekā bezrūpīgajā jaunībā. Mīļākajam ir jātonizē un jāreanimē, citādi tie nav vajadzīgi!

 

Lai gan kvēli un kaisles pilni, tomēr ārlaulību sakari nav ilgstoši. Līdz ko kaisle neizbēgami plok, zūd arī starpība starp esošām attiecībām laulības gultā un ārpus tās. Kā vārdā riskēt, tērēt laiku un iet pa kreisi? Uz kādu brīdi iestājas mierīgs periods līdz brīdim, kad atkal kaut kas saviļņos sievietes romantisko sirdi.

Sieviete Balzaka vecumā vai, pareizāk sakot, sieviete atvasarā zina ko grib, nu jau labi pazīst vīriešus un, nebīstoties par savu reputāciju, labprāt bauda dzīvi. Mīlas afēras tagad tiek izsmalcināti veidotas. Tas laimīgais, kas ticis pie tādas mīļākas, var būt drošs, ka izbaudīs sievišķās seksualitātes daudzās nianses. Tikai kļūt par nobriedušas sievietes mīļāko nebūs viegli, jo viņas labi pazīstot dzīvi labi atpazīst melus un liekulību.

Kad kaislīgo romānu vecums pagājis, bet vecuma miers vēl tālu priekšā, sieviete, ja vien nav šķirtene vai vecmeita, skatās nevis uz citiem, bet uz savu vīru. Ka tik to nenokantē kāda jaunāka un žirgtāka! Tāpēc sievietes pēc piecdesmit un vairāk īpaši neaizraujas ar kaisles meklējumiem ārpusē. Rūpes par bērniem un mazbērniem, veselības problēmas nerosina uz baudkāru maigumu. Ja sieviete ielaižas uz afēru, tad tas ir vienreizējs pasākums. Nereti pretendenti uz mīļākā godu tiek pieturēti distancē, lai uzturētu sievietes pašapziņu.

Tālāk aplis noslēdzas un dāma cienījamā vecumā par kaisli nedomā, bet, ja arī izvēlas vīrieša sabiedrību, tad tas ir draugs, kā bērnībā. Tikai vairs netiek kopīgi veiktas blēņas. Vecīši kopīgi atceras jaunību: „Vai tu atceries…”

http://www.apollo.lv/zinas/ka-sievietes-dazados-vecumos-izvelas-milakos/547416