Kāpēc dažas sievietes nesasniedz orgasmu; izmēram ir nozīme

Zinātnieki noskaidrojuši, kāpēc dažas sievietes nesasniedz orgasmu, vaina ir klitora izmērā, raksta «Live Science».

Klitora, kā sievietes jutīgākās ķermeņa daļas izmēram ir liela nozīme, lai sieviete spētu sasniegt orgasmu. Problēmas ar orgasma sasniegšanu ir sievietēm ar mazu klitoru, kas atrodas tālāk no vagīnas.

Pētījumā piedalījās 30 sievietes, no kurām 10 teica, ka dažreiz vai nekad nav varējušas sasniegt orgasmu. 20 sievietēm, kuras piedalījās pētījumā, problēmas ar orgasma sasniegšanu nav bijušas.

Izrādās, ka sievietēm, kuras nespēj sasniegt orgasmu, klitors no vagīnas atrodas par pieciem līdz sešiem milimetriem tālāk, nekā tām, kurām nav problēmas ar orgasma sasniegšanu. Ārste Sjūzana Ouklija no Ohaijo apgalvo, ka tieši sievietes fizioloģija nosaka vai ir iespējams sasniegt orgasmu.

Sievietes klitorā ir tūkstošiem nervu, kas dzimumakta laikā tiek kairināti. Mazākā klitorā ir mazāk nervu, tāpēc orgasmu nav iespējams sasniegt.

Daudzi pētnieki uzskata, ka spēja sasniegt orgasmu ir psiholoģiska rakstura problēma. Problēmas ar orgasma sasniegšanu ir 18-34% sieviešu. Mazāk nekā 50% sieviešu orgasmu sasniedz katra dzimumakta laikā un tikai 15% sieviešu ir vairāki orgasmi viena dzimumakta laikā.

Zinātnieki apgalvo, ka sievietēm jācenšas atrast pozu, kurā viņas var gūt baudu. Sjūzana Ouklija tomēr apgalvo, ka sievietes atšķiras un seksuālām problēm var būt gan fizioloģisks, gan  arī psiholoģisks raksturs.

Raksts pārpublicēts sadarbībā ar apollo.lv