Kaut sekss mums ir labs, nejūtos partnerim emocionāli piesaistīta

Dilemma. Man neapmierina mans partneris. Kaut sekss mums ir labs, nejūtos viņam emocionāli piesaistīta. Esmu viņam par to ieminējusies, tomēr īsts dialogs mums nav sanācis. Kā šo problēmu lai risina? Varbūt viņš nav mans īstais?

Atbild dr. Artūrs Utināns:

Ja nejūtaties partnerim emocionāli piesaistīta, iespējams, Jūs viņu nemīlat. Lai šādos apstākļos veidotu ar partneri dialogu, no sākuma jāuzdod sev jautājums – ko vēlos panākt ar šo dialogu? Tas, ka nevarat emocionāli pieķerties, ir Jūsu problēma. Mani dara uzmanīgu tikai tas, ka Jūs mēģināt te risināt kādu problēmu tā vietā, lai meklētu mīlestību citur (kā to parasti cilvēki visbiežāk arī dara). Vai Jūs no sava partnera gribat uzzināt, kāpēc nevarat viņam emocionāli pieķerties? Ja tā, tad viņš visdrīzāk nevarēs uz šādu jautājumu atbildēt. Kā lai viņš to zina?

Ja Jūs gribat viņu pārveidot tādā veidā, lai viņš Jums iepatiktos vairāk, tad šis nu būtu Sīzifa darbs – virzīšanās tumsā, nezināmā virzienā ar risku partnerim „uzkrist uz nerviem”. Sevi pārveidot iespējams tikai psihoterapijā un tikai tad, ja cilvēks pats to ļoti grib.