Ko sagaidīt no vīra, kam iestājusies pusmūža krīze? Kā uz to reaģēt?

Mans vīrs pēdējā gada laikā ir ļoti mainījies – tas viss noticis kopš viņa tēva nāves. Viņam ir problēmas iemigt, ikdienā ir kļuvis klusāks un mazāk komunicē ar apkārtējiem. Liekas, ka bieži ir aizdomājies par kaut ko. Viņam ir 42 gadu. Viņš apgalvo, ka iestājusies pusmūža krīze un ka nezina, ko ar savu dzīvi iesākt. Esmu dzirdējusi, ka vīrieši, kas ieslīgst pusmūža krīzē, zaudē interesi par savām sievām un meklē sev jaunāku partneri,  lai atkal justos jauni. Ko es varu no viņa sagaidīt un kā man uz to reaģēt?

Atbild dr. Artūrs Utināns:

Iespējams, Jūsu vīram ir depresija saistībā ar tēva zaudējumu. Paralēli tam var būt citi depresējoši pusmūža krīzes faktori, tai skaitā arī attiecības ar sievu, kurās kaut kā pietrūkst. Piemēram, pietrūkst savstarpējas intimitātes un atvērtības. Cik var noprast, viņš ar Jums par to atklāti nerunā.

Ko no viņa var sagaidīt – uz šo jautājumu grūti atbildēt, jo pārāk maz informācijas, lai spriestu par vīra personību. Labākā reakcija uz to būtu domāt par savstarpējās intimitātes atmosfēras uzlabošanu un, ja nepieciešams, uzstāšanu par profesionālu konsultāciju.