Grūtniecība

 • Labdien, vai man ir iespējams atteikties no USG grūtniecības laikā, ja asins analīzes un ir kārtībā. Kāds ir Jūsu viedoklis. Paldies!

Atbilde


 • Es 21 gadus veca. Mans augums ir 166cm un svars 44-45 kg. Sāku domāt par bērniņu, bet esmu dzirdējusi ka ar tādu augumu (svaru) fiziski nevarēšu iznēsāt bērniņu un, ka tas vispār ir bīstami man. Fiziski es jūtos ļoti labi, aktīvs dzīvesveids, ēdu es tik daudz cik gribās un ko gribās, nav bijušas ģībšanas, slimojusi ar gripu vai ko citu jau neesmu 3 gadus, arī reizes ir precīzi laika jau vairākus gadus. īsumā-par veselību nesūdzos, vasarā veicu pilnās asins analīzes- viss perfekti. Arī mana omīte ir ļoti “smalkas” miesasbūves, bet dzemdējusi 2 bērnus, veselus. Vai grūtniecība man un bērniņam būtu bīstama?

Atbilde


 • Labdien! Plānojam ģimenes pieaugumu, bet šogad man jāveic ērču encefalīta revakcinācija. To, ka potēties nedrīkst grūtniecības laikā, zinu, taču negribas arī sapotēties un gaidīt 3 mēnešus vai vairāk, gribas bērniņu pēc iespējas ātrāk. Tai pat laikā bail, ka sākas ērču aktivitātes laiks un nebūšu pasargāta ne es, ne grūtniecības gadījumā bērniņš. Kā labāk rīkoties? Un, ja es nesapotējos tagad, tad pēc grūtniecības jāsāk vakcinēšanās plāns no sākuma? (Pēc šī gada potes būtu jāvakcinējas tikai pēc 5 gadiem)

Atbilde


 • Gribu pajautāt- pirmais bērniņš bija ķeizars. Otro ieteica vismaz pēc 2,5 gadiem, sanāca ātrāk- 1,8 g. un arī ķeizars. Tagad ārsti pateica, lai grūtniecību plāno ne ātrāk kā pēc 5 gadiem, bet ir pagājuši tikai 3 gadi. Vai tas ir risks?

Atbilde


 • Labdien! Trīs dienas pēc kārtas veicu grūtniecības testu un svītriņa paliek arvien košāka, trešajā dienā pēc mēnešreizēm nodevu hcg analīzes, tās parādīja, ka hcg ir gandrīz 700 Kad man jāiet pie ārsta, lai varētu veikt usg kontroli? Paldies.

Atbilde


 • Labdien! Man rit 18.grūtniecības nedēļa, bet krūšu sāpes un jutīgums ir pazudis, vai tas ir normāli??

Atbilde


 • Labdien! Kad ir nepieciešams apmeklēt ginekologu, ja trīs dienas pēc mēnešreižu kavēšanās hcg ir 665? Paldies.

Atbilde


 • Labdien! Man ir 25 gadi. Esmu stāvoklī 11.nedēļā.  Pēc maniem aprēķiniem bērns tika ieņemts 13.02.,  bet ultrasonogrāfija uzrāda, ka laiks ir par nedēļu lielāks (tātad bērns ieņemts 6.02.) Bet 6.02. bija pēdējā mēnešreižu diena. Vai pastāv iespēja ka esmu palikusi stāvoklī 6.02.??? Vai USG aparāts var kļūdīties?

Atbilde


 • Sveiki! Vēlos pajautāt, kādus izmeklējumus un analīzes vajadzētu veikt pēc neveiksmīgas grūtniecības (iemesls-totāla placentas atslāņošanās), lai zinātu, kam jāpievērš pastiprināta uzmanība nākošajā grūtniecībā? Pēc cik ilga laika (minimālais laiks) var plānot nākošo grūtniecību, ja pirmais bijis ķeizargrieziens? Vai nākošo arī plāno ķeizargriezienu? Jau iepriekš paldies!

Atbilde


 • Esmu stāvoklī, usg apskatē konstatēja ka ir tūska ap augli. Kā tā rodas? Un vai tie ir draudi mazulim? Vai bērnam var būt kāda pataloģija?

Atbilde


 • Sveiki, esmu 28. grūtniecības nedēļā un, cik saprotu, tad man ir palielināts dzemdes tonuss. Ļoti bieži spiež vēdera lejasdaļā un ir ciets. Vai tas nozīmē, ka man jābūt gatavai uz priekšlaicīgām dzemdībām? Jo arī lieta tāda, ka esmu 38 gadus veca, tas būs 3. mazulis.

Atbilde


 • Labdien! Vai grūtniecības laikā (9.nedēļa) var apmeklēt elektroforēzes procedūras mugurai? Jau no paša grūtniecības sākuma sāp mugura un ārsti rekomendēja šo procedūru. Vai tas nav kaitīgi bērnam?

Atbilde


 • Vai ar trihomonām var inficēties bērns dzemdību laikā?

Atbilde


 • Labdien! Gribēju pajautāt, sākot ar kuru grūtniecības nedēļu dzemdes kaklam jākļūst cianotiskam?

Atbilde


 • Labdien, es gribētu uzzināt- esmu 4. grūtniecības mēnesī, vai citramonu varu dzert pret galvassāpēm? Vai kādu citu preparātu?

Atbilde


 • Esmu gaidībās. No pēdējo mēnešreižu sākuma dienas nu jau ir 5 nedēļas un 4 dienas, biju pie ārsta, USG vēl neko kā tikai oliņu vien varēja saredzēt, ārste teica, ka pāragri skatīt, vai auglītis ir ieligzdojies. HCG tai pašā dienā uzrāda 7214. Jautājums, vai HCG nav par zemu? Reiz jau esmu piedzīvojusi tukša augļa oliņu, bailes mācas virsū. Jo ja pareizi saprotu, ja HCG ir zems vai krītas, tad var secināt ka auglīša oliņā nav.

Atbilde


 • jau gandrīz divus mēnešus slimoju ar pneimoniju, Attiecīgi lietoju antibiotikas. Šobrīd uzzināju, ka esmu stāvoklī 4-5 nedēļas. Kāds risks ir bērnam? Vai vienīgā izeja ir aborts? Paldies.

Atbilde


 • Labdien! Janvārī manam puisim atklāja tuberkulozi un līdz februārim viņš ārstējās slimnīcā, tad viņu atlaida mājās, bet katru dienu jādzer medikamenti. Šodien atklāju, ka esmu stāvoklī. Sanāk, ka bērniņš ieņemts laikā, kad viņš lieto medikamentus. Kādi ir riski? Vai mans bērniņš būs vesels?

Atbilde


 • Sveiki! esmu grūtniecības 33. nedēļā, un mani uzrauc vēdera sāpes- tās ir vēdera augšā, lejā un sānos! Reizēm naktī no stiprām sāpēm pieceļos, vēders kādu 1min pasāp, tad iziet gāzīte un viss atkal ir ok! Un tad man vēl ir tādas sajūtas, ka no vēdera augšas līdz lejai un, tad dzemdē ir tāda asa sāpe, tā kā krampi savelk:( ko tas varētu nozīmēt esmu uztraukusies gaidu atbildi:)

Atbilde


 • Labdien! Aizpagājušajā gadā palikām stāvoklī. Problēmas radīja darbs kur jāceļ smagumi 10-15kg.Sāpēja puncis aizgāju pie ginekologa. Uz nedēļu iedeva lapu. Palika labāk. Pirmajā darba dienā puncis jau sāpēja, zvanīju dakterim, kurš atbildē teica tā nav slimība, var darīt visu. Pēc dažām dienām nebija jau vien sāpošs puncis bet jau izdalījumi. Vīrs aizveda uz Stradiņiem (esam no Tukuma). Dakteris apskatīja konstatēja ka esot ko cēlusi un auglītis atdalījies no sieniņas. Ne visas jaunās māmiņas esot vienādas kas visu var darīt. Aizmirsu pieminēt ka biju 8 ned. Tagad esam saņēmušies bērniņam, bet bail, ka nenotiek atkal tas pats ar mums. Jautāju jau te citai rajona ginekoloģei un atbilde bija atkal, ka varot darīt pilnīgi visu, ieskaitot smagumus cilāt, jo tā neesot slimība, ja nē tad lai es ejot prom no darba. Ko mums darīt mūsu gadījumā, vai tiešām iet prom no darba?

Atbilde


 • Labdien, esmu grūtniecības 7.mēnesī, man ir 2cm liels nierakmenis, usg bija redzams, ka nierē krājas šķidrums un man mēdz būt lielas sāpes. Kā nierakmenis var ietekmēt dzemdību procesu? Varbūt labāk ir veikt ķeizargriezienu?

Atbilde


 • Esmu 6 grūtniecības nedēļā, bija brūni izdalījumi, ielika slimnīcā, izdalījumi bija nedaudz un tikai vienu rītu. Tagad dzeru duphaston 10mg un magniju, vai man jāsaprot , ka man draud spontānais aborts? Vienīgā atbilde ko saņēmu ir: grūtniecība nav paredzama, šobrīd neko sliktu neredzu. Vai aborta draudi kā ietekme mazuli? kāpēc mēdz būt spontānie aborti? esmu satraukta par mazuļa attīstību. Paldies!

Atbilde


 • Sakiet, vai ir iespējams, ka otrajā vai trešajā grūtniecības nedēļa jau sāk izdalīties piens no krūtīm?

Atbilde


 • Esmu 18 g. veca. Gribēju uzzināt Jūsu padomu.
  • Esmu 4. grūtniecības nedēļā un vai es nevaru nodarboties ar sex? Jo oralais sex man nepatīk, bet draugs uzstāj.
  • Cik ātri pēc dzemdībām es varu atkal atsākt dzimumdzīvi?
  • Vai tas, ka es nodarbojos ar oralo sex (riju nost drauga spermu), varētu ietekmēt bērnu?

Atbilde