Hormonālā kontracepcija

 • Labdien! Vai lietojot kontracepcijas tabletes regulāri var palikt stāvoklī, ja vīrietis beidzis manī?

Atbilde


 • Labvakar! Man sākās otrās mēnešreizes pēc dzemdībām, bet tās ir kā smērēšanās. Vai varu sākt lietot kontracepcijas tabletes, ko ārsts izrakstīja?

Atbilde


 • Labdien! Es nupat sāku lietot orālo hormonālo kontracepciju – nu jau būs desmitā diena. Sāku dzert 1. cikla dienā, bet asiņošana vēl turpinās. Agrāk, kad nelietoju hormonālo kontracepciju asiņošana parasti ilga 5 – 6 dienas. Vai man būtu jāsatraucas un jāgriežas pie ārsta?

Atbilde


 • Labdien! Jau vairāk ka 5 gadus lietoju kontracepcijas tabletes, bet, ja es vēlētos pārtraukt to darīt un gribētu ieņemt bērniņu, vai tam ir vajadzīgs kāds noteikts laiks?

Atbilde


 • Sveiki! Pirms mēneša ieliku hormonālo spirāli un tagad gandrīz jau visu mēnesi ir smērēšanās, kādu nedēļu bija kā mēnešreizes (tikai daudz mazāk) un vēlāk arī tāda asiņaina smērēšanās! Vēlējos jautāt vai tā var būt pēc šīs spirāles ielikšanas?

Atbilde


 • Vai var ar hormonālām tabletēm aizkavēt mēnešreizes?? Ir atlikusi vēl viena nedēļa tablešu, ko dzert pirms brīvās nedēļas – vai var šajā brīvajā nedēļā sākt lietot citu paciņu, tā izvairoties no mēnešreizēm?

Atbilde


 • Es dzeru kontracepcijas tabletes, tikko izdzēru pirmo paciņu. Man visu šo laiku, kopš dzeru šīs tabletes, ir brūngani izdalījumi, vai tas ir normāli?

Atbilde


 • Es nesen sāku lietot kontracepcijas tabletes, es vēlētos uzzināt vai lietojot hormonālās tabletes, drīkst smēķēt?

Atbilde


 • Vai pirmo reizi apmeklējot ginekologu, bez analīzēm drīkst uzreiz palūgt ,lai izraksta hormonālo kontracepciju?

Atbilde


 • Labdien! Lietoju kontracepcijas tabletes un vakar aizmirsu izdzert tableti, un par to atcerējos tikai šodien, kad bija jādzer tekošās dienas tablete. Iedzēru divas. Man pēc vienas dienas sākas atpūtas nedēļa, kad tabletes nav jādzer. Jautājums, vai pēc mēnešreizēm viss jāturpina kā ierasts, vai ir kaut kādi riski šobrīd? No kā vajadzētu uzmanīties pie esošās situācijas. Paldies!

Atbilde


 • Lietoju kontracepcijas tabletes jau kādu pusgadu, bet vakar nokavēju iedzert tableti no trešās rindiņas, taču kavēju tikai kādas 20 minūtes. Vai tas man kaut ko ietekmē?

Atbilde


 • Labdien! Pirms trīs dienām sāku lietot kontracepcijas tabletes. Vai, beidzoties mēnešreizēm, uzreiz drīkst nodarboties ar seksu neizmantojot prezervatīvus, vai kādas dienas tomēr vēl jālieto papildus izsargāšanās līdzekļi?

Atbilde


 • Lietoju hormonālās tabletes pirmo reizi, vēlējos zināt vai šajā 7 dienu pārtraukumā var palikt stāvoklī un, vai atkal jāsāk dzert 8. dienā vienalga, vai ir beigušās ātrāk mēnešreizes, vai vēl nav beigušās? Paldies!

Atbilde


 • Jau gadu lietoju kontracepcijas tabletes. Citreiz taisu pārtraukumu, citreiz nē. Kad nepārtraucu lietot tabletes 3. lietošanas mēnesī sākās neliela asiņošana, tad uztaisīju pārtraukumu, tagad, kad sāku atkal lietot asiņošana vairs nav. Vai tas ir normāli, vai tomēr griezties pie ginekologa?

Atbilde


 • Sveiki! Iepriekš biju lasījusi, ka lietojot hormonālās kontracepcijas tabletes, dažas reizes var neizlaist tā saukto 7 dienu pārtraukumu, kuru laikā jābūt menstruācijām. Vai tiešām tā ir un, vai tad kontracepcija ir tik pat droša?

Atbilde


 • Vēlos uzzināt, vai lietot hormonālās tabletes (ārsts izrakstīja uz trim mēnešiem) tādēļ, lai nostabilizētu menstruālo ciklu, ir droši? Esmu nevainīga, esmu 20 gadus veca. Kādi ir blakusefekti, vai no šīm zālēm varu kļūt neauglīga? Paldies jau iepriekš.

Atbilde


 • Es lietoju kontracepcijas tabletes un vēlos sākt lietot svara zaudēšanai tabletes, jo man ir liekais svars. Vai drīkst lietot kopā šādas tabletes?

Atbilde


 • Lietoju hormonālās tabletes, bet sanāca tā, ka neiedzēru pēdējās trīs tabletes, līdz ar to mēnešreizes sākās ātrāk, kā man tagad rīkoties, jo šobrīd sanāk, kad ir tās 7 dienas, kad nedzeru neko, kad man jāatsāk lietot kontracepcijas zāles, lai būtu pareizs cikls 21/7.

Atbilde


 • Sveiki, vai pretapaugļošanās tabletes ir efektīvas arī brīvās nedēļas laikā, kad tās netiek lietotas? Vai tad ir jāievēro papildus kontracepcija?

Atbilde


 • Labdien, vēlējos pajautāt par kontracepcijas tabletēm. Es braukšu uz ārzemēm uz ilgāku laiku, konkrēti uz Angliju. Vai man jāsapērk vairumā tabletes šeit, vai ir kāda iespēja tās pirkt tur?

Atbilde


 • Sveiki! Lietoju kontracepciju 3 gadus, bet nu nolēmu to nelietot! Vienu mēnesi nelietoju, bet nav mēnešreizes jau vairāk kā nedēļu? Kāpēc tā? Vai man hormonu līmenis ir izjaukts?

Atbilde


 • Sveiki, ja mans svars ir 95kg un drīzumā sākšu lietot hormonālās kontracepcijas zāles, tās uz mani var neiedarboties? Vai man ir palielināts risks grūtniecībai?

Atbilde


 • Man pirms 2 nedēļām beidzās mēnešreizes, regulāri lietoju kontracepcijas tabletes, bet tagad atkal sākusies asiņošana. Vai man zāles jāpārtrauc lietot un, lai noris normālas mēnešreizes?

Atbilde


 • Labdien! Lietoju pretapaugļošanās tabletes jau 2 nedēļas. 2 nedēļas dienā man bija sekss ar savu partneri bez izsargāšanās! Vai ir iespēja, ka es varu palikt stāvoklī, ja es visu šo laiku regulāri un vienā laikā lietoju šīs tabletes? Jau iepriekš paldies!

Atbilde


 • Labdien! Vai tiešām lietojot pretapaugļošanās tabletes var palikt resns?

Atbilde


 • Sveiki! Īsti nezinu kā rīkoties! Jau apmēram pusgadu dzeru kontracepcijas tabletes. Tagad mans vīrs aizbrauca uz nenoteiktu laiku ārpus Latvijas un domāju, ka man nav jēgas tagad dzert šīs tabletes. Kad atgriezīsies, vēlos turpināt dzert tabletes, bet kā atsākt? Vai tas nenodara ļaunu veselībai, ja es vienu mēnesi būšu izlaidusi un nedzeršu šīs zāles? Jo domāju, ka apmēram pēc mēneša vīrs būs atgriezies.. Viss atkal jāsāk kā no jauna? Jāsāk dzert pirmajā mēnešreižu dienā?

Atbilde


 • Labdien! Lietoju kontracepcijas tabletes, aptuveni gadu, mēnešreizes parasti sākas brīvās nedēļas 4.dienā. Šodien izdzēru paciņas 20.tableti un vakara pēkšņi sākās mēnešreizes, ne stipras, bet smērēšanas, iepriekš nekad tā nav bijis, tādēļ esmu apjukusi, kādēļ tā, kāds iemesls tam varētu būt, ko tas tagad nozīmē? Pēdējā mēneša laikā neesmu nekādas zāles lietojusi, tikai vitamīnus.

Atbilde


 • Labdien! Sajaucu un sāku dzert kontracepcijas tabletes 4 dienas pirms mēnešreizēm. Ko man darīt. Vai nepalikšu stāvoklī?

Atbilde


 • Labdien! Es jau vairākus mēnešus lietoju hormonālās kontracepcijas tabletes.. Bet tā nu sanāca, ka bija tieši pirmās nedēļas pirmā diena, kad bija jāsāk jauns iepakojums. Iedzēru, bet pēc neilga laika palika slikti un uznāca vemšana. Vai es varēju izvemtās tabletes vietā neiedzert citu tableti un vienkārši turpināt iepakojumu kā parasti?

Atbilde


 • Labdien vēlētos uzzināt ja pirmo mēnesi saku lietot hormonālo kontracepciju (tabletes), vienu dienu netīšām izlaidu lietojot tabletes un pa vidu tablešu lietošanai man bija dzimumattiecības bez izsargāšanās, vai ir iespēja, ka varētu būt iestājusies grūtniecība, kā arī pats dīvainākais ir tas, ka pēc 21 dienas zāļu  lietošanas uzreiz sākās mēnešreizes, kaut gan vajadzēja sākties tikai pēc 10 dienām un pašas mēnešreizes it kā bija nedaudz īsākas un vājākas kā parasti.

Atbilde


 • Labdien! Es jau otro mēnesi lietoju kontracepcijas tabletes, otrā iepakojuma beigās man sākās mēnešreizes, kaut gan ir palikušas vēl 3 tabletes. Es gribētu zināt vai man ir jāturpina tās dzert un kāpēc vispār tās sākās agrāk nekā vajag? Paldies!

Atbilde


 • Esmu apslimusi ar angīnu un tagad lietoju antibiotikas, vai tas var ietekmēt pretapaugļošanās tablešu darbību? Paldies jau iepriekš 🙂

Atbilde


 • Labdien! Pirmdien (mēnešreižu pirmajā dienā) sāku lietot hormonālās kontracepcijas tabletes. Vēlējos pajautāt, vai tiešām iedarbība sākas jau pēc pirmās iedzertās tabletes (t.i. pirmdien)?

Atbilde


 • Labdien!! Esmu 20 gadus jauna. Man jau kopš pubertātes ir pastiprināts ķermeņa apmatojums, uz zoda, virslūpas, krūtīm, nerunājot par kājām, rokām, bikini. Vēl viena problēma, mēnešreizes sākās 14 gadu vecumā, bet tās nekad nav bijušas regulāras, un tās varētu drīzāk saukt par ikmēneša smērējumiem. ārste pārbaudīja mani, teica, ka iekaisumu nav, saaugumu arī nav. Ulstrasonogrāfijā atklājās hormonālas problēmas, analīzes uzrādīja, ka ir paaugstināts vīrišķo hormonu daudzums, izrakstīja kontracepcijas tabletes, lai normalizētu ciklu. Dzeru jau 16 dienu, no rīta, bet nesanāk vienā un tajā pašā laikā, ar dažu stundu nobīdi +/- 1-3h. Zāļu lietošanas laikā man bija sekss, kura laikā neizsargājos, Gribēju pajautāt, cik liela varbūtība man bija palikt stāvoklī, un vai patiešām šo tablešu lietošana ļoti palielina svaru?

Atbilde


 • Labdien! Vēlētos uzzināt cik ilgi ir ieteicams lietot kontracepcijas līdzekļus, vai ir nepieciešams pēc kāda laika atpūtināt organismu? Kontracepcijas plāksterus lietoju jau pusotru gadu. Paldies!

Atbilde


 • Labdien! Man ir 26.gadi. Vairāk kā pusgadu lietoju hormonālās tabletes, tad viņas pārtraucu, bet līdzko es viņas pārtraucu lietot, man ir neregulāras mēnešreizes. Piemēram tagad pēdējais cikls man ir bijis jūnijā. Stāvoklī neesmu, un ar veselību arī neizjūtu nekādas problēmas. Ko darīt? Paldies.

Atbilde


 • Sveiki! Es vēlētos uzzināt cik ilgam laikam jāpaiet pēc kontracepcijas lietošanas, lai varētu palikt stāvoklī? Lietoju kontracepcijas tabletes apmēram gadu.

Atbilde


 • Labdien! Mans jautājums ir saistīts ar kontracepcijas tabletēm un caureju. Izdzēru paciņas pēdējo tableti, bet pēc 2-3stundām bija neliela caureja, tomēr nekādu papildus tableti neiedzēru. Pēc tam bija parastais 7 dienu pārtraukums un sāku atkal jaunu paciņu un pēc pāris dienām izdzerot kārtējo tableti atkal bija caureja, arī šoreiz neiedzēru papildus tableti (dzimumattiecības šajā laikā nav bijušas). Šobrīd esmu apjukusi. Kā man īsti rīkoties? Kad es varēšu būt atkal droša bez papildus izsargāšanās līdzekļiem? Paldies!

Atbilde


 • Es sāku lietot kontracepcijas plāksteri. Zinu ka ir svarīgi nomainīt vienā un tajā pašā dienā, bet vai ir svarīgi arī laiks? Ja es vienā nedēļā nomainu no rīta tad nākošreiz arī tas ir jādara tieši no rīta? Kas notiek tajā nedēļā kad to nelietoju vai arī varu palikt stāvoklī, jo mēnešreizes ir īsas?

Atbilde


 • Kādas hormonālās kontracepcijas tabletes būtu ieteicamas, lai nepaaugstinātu svaru, varbūt pat, lai nokristos svarā?

Atbilde


 • Šomēnes sāku lietot pretapaugļošanās tabletes, izdzēru noteikto 21 dienu un tagad jau divas dienas kopš esmu pārtraukusi zāles lietot… mēnešreizes vēl nav sākušās. Vai tas ir normāli? Vai arī tomēr jāmeklē tālāka ārsta konsultācija?

Atbilde


 • Sveicināti! 4 mēnešus lietoju hormonālo kontracepciju (tabletes), sākumā viss bija labi, biju apmierināta, bet pēdējā laikā no rītiem un ne tikai māc nelaba dūša, ir garastāvokļa maiņa. Ir veikts tests grūtniecības ir negatīvs. Jautājums rodas vai tas varētu būt no nepiemērotām tabletēm? Dotajā mirklī netieku pie sava ginekologa.

Atbilde


 • Labdien! Nesen biju pie ginekoloģes un jautāju hormonālās tabletes, bet viņa mani sabiedēja…par cik man ir 30gadi, palielinātas vēnas un 88 kg svars. Teica ka man pilnīgi nav piemērota hormonu kontracepcija, tikai spirāle – sakiet lūdzu vai tā ir, ka varu likt tikai spirāli? Mans vīrs ir tā kā mazliet pret to spirāli :).

Atbilde