Kontracepcija

 • Labdien! Man ir 32 gadi, ir dēls pusaudzis. Vēlos uzzināt par iespējamo saudzīgāko kontracepcijas veidu (pēc gada vēlos plānot ģimenes pieaugumu). Iepriekš padsmit gadus esmu lietojusi hormonālo kontracepciju – tabletes, nu jau divus pēdējos gadus nē un, tā kā vēlos attīrīt organismu, tad gribētu izvairīties no hormoniem. Pa šo laiku esmu pamēģinājusi rinķīti, bet jutu diskomfortu, tā kā šī metode neder, tā paša iemesla dēļ neder arī prezervatīvs…varbūt varat palīdzēt ar padomu? Paldies jau iepriekš! Gunta

Atbilde


 • Labdien! Griežos pie Jums kā pie speciālista. Esmu 35 gadus veca sieviete ar 140 kg lielu svaru, 183 cm garumu, man ir bijuši 2 ķeizargriezieni un 1 ārpus dzemdes grūtniecība. Iepriekš nekādus pretapaugļošanās līdzekļus neesmu lietojusi, tagad esmu izlēmusi ievietot hormonālo spirāli. Bet vēlējos Jums pajautāt, vai ir kādi negatīvi faktori, jo palasot i-netā citos saitos sievietes ir ļoti neapmierinātas ar šo spirāli. Vai ir kādi citi pretapaugļošanās veidi, piemēram, tabletes, kas nepalielina svaru? Paldies!

Atbilde


 • Cik ilgi var nēsāt spirāli, lai tā neieaugtu?

Atbilde


 • Agrāk lietoju dažādus kontracepcijas līdzekļus, pēc tam kādu laiku riņķīti, nācās pārtraukt, jo strauji pieauga svars un saasinājās vēnu varikoze. Ar vēnu varikozi slimoju jau no 23.g. vecuma (šobrīd 38 g.). Šobrīd man ir ievietota parastā spirāle, bet īsti apmierināta nejūtos, jo mēnešreizes ir ilgas ap 6.dienām un diezgan stipras. Vai manā gadījumā ir kāds modernāks risinājums? Paldies par atbildi!

Atbilde


 • Labdien, gribētu lūgt Jūsu padomu. Man ir 2 bērni, es pēc otrā bērna ieliku spirāli, nu jau ir pagājuši 6 gadi, tad es izņēmu pirmo spirāli un ieliku otro sudraba spirāli. Pēc ielikšanas man sāpēja vēdera lejas daļa, biju pie ārsta, kurš man  izrakstīja zāles. Pārgāja sāpes, mēnesi nesāpēja, taču tagad jau 1.5 nedēļas atkal sāp. Tādas sāpes, ka krampji sānos un ir izdalījumi ar asinīm. Ko man darīt-  ņemt spirāli ārā vai dzert kādas pret iekaisuma tabletes?

Atbilde


 • Labdien, man ir kāds ļoti aktuāls jautājums, proti: pirms kāda laika ievietoju spirāli, nolēmām, ka šis būs piemērotākais kontracepcijas līdzeklis pēc dzemdībām. Nesen ar vīru nolēmām, ka pienācis laiks plānot ģimenes pieaugumu, tādēļ devos pie ginekologa spirāli izņemt. Liels bija mans pārsteigums, kad ginekologs nespēja “atrast” un izņemt spirāli…, attiecīgi, veids, kas noteiks spirāles izņemšanai ir “spirāles izņemšana zem kopējās narkozes”. Šajā sakarā vēlos noskaidrot, kādas tad ir tās metodes, kā tiek izņemta spirāle zem narkozes un kādēļ to nav iespējams izņemt tāpat. Gribas saprast, ko tas man nozīmē un, kam gatavoties gan spirāles izņemšanas dienā, gan nākotnē. Paldies jau iepriekš! Dace

Atbilde


 • Labdien! Vai nepieciešams lietot kontracepciju un citas metodes, ja seksa laikā mēs izsargājamies ar prezervatīvu?

Atbilde


 • Labdien! Man ir ielikta spirāle, cik liela vispār ir iespēja, ka var iestāties grūtniecība???

Atbilde


 • Gribēju zināt, kad var ņemt spirāli laukā, vajag kādu noteiktu dienu, vai vienalga kurā?

Atbilde


 • Man ir 52,5 gadi. Šodien dr. izņēma spirāli, sakot, ka šajā vecumā vairs to nevajag, bet nepateica, kā lai izsargājas. Mēnešreizes ir regulāras un spēcīgas. Ko tālāk?

Atbilde


 • Labdien! Man ir 41 gads, mīlas priekus sanāk baudīt pāris nedēļās reizi. Kādu kontracepcijas metodi jūs ieteiktu? Biju pie sava ginekologa, ieteica pamēģināt Pharmatex, bet īsti neesmu pārliecināta par to efektivitāti. Kā jūs to komentētu? Paldies!

Atbilde


 • Man ir 42g., bērni jau pieauguši. Gribētu uztaisīt sterilizāciju bet, cik tā operācija maksā?

Atbilde


 • Vēlējos pajautāt: man ir 18 gadi un tuvākajā laikā neplānoju palikt stāvoklī- vai es varu ielikt spirāli!? Cik zinu, to var ielikt uz 5 gadiem, un esmu dzirdējusi, ka to var izņemt arī ātrāk. Tā ir taisnība?

Atbilde


 • Labdien! Ko ārsti domā par tādu kontracepcijas veidu, kā pārtrauktais dzimumakts, kad vīrietis nepieļauj spermas iekļūšanu makstī? Cik tas ir droši un vai ietekmē vīrieša veselību un psihi?

Atbilde


 • Es īsti neesmu pārliecināta, tādēļ jautāju jums – vai mēnešreižu laikā nodarbojoties ar seksu  bez izsargāšanās, kad draugs beidz manī, var palikt stāvoklī?

Atbilde


 • Man ir 38gadi un pēc 2 mēnešiem ar ķeizargriezienu nāks pasaulē otrs bērniņš. Ģimenē vairāk bērnus nevēlamies, tāpēc gribēju uzzināt, vai ķeizara laikā ir iespējams veikt olvadu nosiešanu. Kādi plusi un mīnusi ir šai kontracepcijas metodei?

Atbilde


 • Man ir 41 gads. Esmu lietojusi hormonālās tabletes 5 gadus, bet man ir paplašinātas iekšējās vēnas. Pēc tablešu lietošanas bija problēmas – mastopātija. Pēc 2. bērna lietoju vara spirāli, nu jau 13 gadus, ar pārtraukumiem. Šobrīd esmu nolēmusi spirāli izņemt, jo sekss ar vīru vairs nav tik bieži. Vai ir droši izmantot kalendāro metodi? Izveidoju mājas lapā Atceries.lv savu kalendāru. Ja es strikti ievēroju auglīgās dienas, vai ir iespējams izsargāties? Paldies!

Atbilde