Atbilde

Labdien!

Jūs esiet varena mamma, kura iznēsājusi un dzemdējusi 3 bērnus. Pilnībā izprotu Jūsu sajūtas – pēc 8 mēnešiem jostai gan nebūs nozīmes. Pirms sāku ieteikt ko darīt – iedomājieties, ka Jūsu vēdera āda ir kā kreppapīrs. Jums ir liela dāvana, kas jāiesaiņo, tad dāvana tiek izsaiņota, bet skaistais ietinamā papīra krokojums ir neatgriezeniski izzudis, pārstiepts.
Vēdera priekšējās sienas elasticitāti nosaka ļoti daudzi faktori – viens no iemesliem, kādēļ grūtniecības laikā pārliecīgi tiek pārstiepta vēdera āda ir svara pieaugums, bērna svars, arī katras sievietes hormonālais fons, īpaši estrogēni un androgēni ietekmē ādas īpašības, arī iedzimtība.
Nabas gredzens grūtniecības laikā arī tiek izstiepts, pat pārstiepts un šī vietiņa uz vēdera priekšējās sienas ir ar visvājāko “arhitektūru”. Tā ir vieta, kurai cauri gāja mūsu 3 asinsvadi, kad mēs pašas bijām savas mammas vēderā un dzimstot šī vieta ir vienkārši nosieta. Tai trūkst muskuļu slāņa un pēc bērna iznēsāšanas nabas gredzens tiek tā pārstiepts, veidojas nabas trūce. Visbiežāk, pirms meklēt ķirurga konsultāciju ir jāizmēģina pieejamās ārstnieciskās kosmētikas fizioprocedūras, vakummasāžas, apnicīgi daudz vēdera preses vingrojumu.

Veiksmīgi,
Dr. Dace Matule