Atbilde

Labdien!

Vīriešiem orgasms parasti ir cieši saistīts ar ejakulācijas brīdi, kurā piedalās arī priekšdziedzeris – prostata ar savu sekrētu. Sadalīt vīriešu orgasmu prostatas vai peņa orgasmā nav pareizi, jo bioloģiski tas ir vienots un komplekss process. Prostatas stimulācija varētu veicināt ejakulāciju un palīdzēt sasniegt orgasmu 2 gadījumos:
1) ja ir kādas medicīniska rakstura problēmas ar priekšdziedzeri (sastrēgumi, iekaisumi, audzēji) – tad ir jāgriežas pie urologa un jāatrod optimālais ārstēšanas veids (iespējams, arī prostatas masāža), tomēr vīrieši bieži izvairās apmeklēt ārstus. Tai pašā laikā aktīva prostatas stimulācija var paasināt patoloģiskos procesus priekšdziedzerī. Ja vīrietim parādās grūtības ar ejakulāciju (nespēj “pabeigt”), tad tomēr būtu jāgriežas pie urologa un jānoskaidro izmaiņu iemesls.
2) ja vīrietim seksuāli uzbudinošas ir homoerotiskas fantāzijas, tad taisnās zarnas stimulācija, var palīdzēt sasniegt orgasmu arī ar heteroseksuālu partneri. Varbūt vīrietim ir jātiek skaidrībā par savu seksuālo orientāciju?

Ar cieņu
Dr. Dainis Balodis.