Atbilde

Sveika!

Uzreiz sākšu ar nomierināšanu – tikai filmās ir tā, ka sāpes ir pirmajā reizē un pēc tam viss ir ideāli! Reālajā dzīvē tas ir pilnīgi normāli, ka paiet laiks, kamēr vairs nav sāpju UN kamēr sekss kļūst patiešām patīkams. Dažiem tas notiek ātrāk, citiem – lēnāk.
Sāpes parasti ir ne tik daudz jaunavības plēves dēļ, kā tādēļ, ka maksts sasprindzinās un tādēļ ir grūti ievadīt dzimumlocekli. Maksts ir muskuļots orgāns un ļoti ,,staipīgs” – iedomājies, caur to taču var piedzimt bērniņš! Bet, kad sieviete baidās un nav uzbudinājusies, maksts muskuļi saspringst un dzimumlocekli ievadot ir sāpes. Ko darīt?
Vispirms noteikti jāaprunājas ar puisi – kā varat seksu padarīt emocionāli drošu un Tev patīkamu. Svarīgi, lai nebūtu nekas cits, kas traucē, piemēŗam, bailes, ka kāds var ienākt, vai bailes, ka var iestāties grūtniecība. Tad sievietēm ļoti, ļoti svarīga ir priekšspēle – jo tad maksts tiek mitrināta un arī pagarinās. Un te nu ir vaļa fantāzijai – puisis var meiteni uzbudināt ar pirkstiem, lūpām, mēli… Var lietot arī aptiekās iegādājamus lubrikantus – slīdvielas – arī tās var atvieglot dzimumaktu.
Protams, ja ir bažas, ka iemesls ir medicīnisks, noteikti vari griezties pie ginekologa, lai viņš varētu Tevi nomierināt un pārliecināt, ka tīri medicīniski viss ir kārtībā!

Novēlu izdošanos!
Dr. Lāsma Līdaka