Elita Drāke atklātākajā, personiskākajā un intīmākajā intervijā mūžā

Kaspars Ūdris, speciāli TikaiSievietem.lv

Sabiedrības dāma, uzņēmēja, jogas un veselīga dzīvesveida speciāliste Elita Drāke ir no ļaužu masām atšķirīgi domājoša personība. Veģetāriete vairāk nekā 20 gadus. Dzīvē izgājusi cauri daudziem melnajiem posmiem, turklāt gandrīz visus dzīves sitienus viņai izdevies uzveikt. Ilgstošas neauglības dēļ Elita nespēja piepildīt savas dzīves kvēlāko sapni – radīt bērniņu. Pēc daudziem gadiem Liktenis un Māte daba apžēlojās, dāvājot sievietei dēlu.

Elita ir diplomēta medmāsa ar ilggadēju profesionālo darba pieredzi medicīnas iestādēs. Viņa ieguvusi papildizglītību JAUNAJĀ PSIHOLOĢIJAS KOLEDŽĀ, apgūstot geštaltterapiju un citus psiholoģijas virzienus, bet biznesa augstskolā TURĪBA saņemts administratīvā direktora diploms. Tāpat ir apgūta politikas zinātnes bakalaura programma LU.
2000. gadā Elita nodibināja biedrību EMERGO, ko vada joprojām. Viņa ir projektu „Garīgais un materiālais”, „Kā es varu sev palīdzēt” un „Tibetiešu mūki Latvijā” autore un organizētāja, Dalailamas skolnieku un sekotāju semināru autore Latvijā.

Pirtniece ar 20 gadu praksi. Zināšanas apgūtas teorijā, bet praktiskās nodarbības izietas Maskavā – slavenajās SUNDUNIpirtīs -, savukārt Sibīrijas tehnika apgūta Omskas apgabalā. 

Elita ir arī meditācijas pasniedzēja, kura apguvusi Maharishi Mahesh Jogi TRANSCENDENTĀLĀS MEDITĀCIJAS  tehniku, un jogas-enerģētiskās vingrošanas pasniedzēja. Pasniedzēja mācījusies Babaji ašramā Himalaju priekškalnē. Elita ir nodibinājusi MAHAVATARA BABAJI-KRYA JOGA centru Latvijā.

14 gadu vecumā Elita sāka strādāt par sanitāri Gaiļezera slimnīcā. Sievietes karjeras attīstība ir bijusi ļoti strauja. Viņu daudzi uzskatījuši par traku, arī par skarbu un nepopulāru lēmumu pieņēmēju. Bet Elitai ir ļoti daudz sekotāju.

 

 

 

Kā sevi uzturi tik labā fiziskajā formā, kā rūpējies par savu skaistumu un veselību?

 

Par savu veselību sāku rūpēties jau jaunībā – sāku apmeklēt pirtis un iet uz fitnesa nodarbībām, ar laiku tam pievienojās jogas nodarbības un peldēšana. Jau 24 gadus esmu veģetāriete un ievēroju produktu saderības likumu, kā arī ēdu tikai tos produktus, kas ir labvēlīgi manai asins grupai. Ārstēju sevi ar sabalansētu ēdienu, nevis medikamentiem. Jau gadus 20 cītīgi nododos meditācijai, kas mani motivē dzīvi uztvert pozitīvi pat tad, kad ir problēmas un pārbaudījumi. Ilgu laiku 1x nedēļā ievēroju atslodzes dienu – 36 stundas dzēru tikai ūdeni, attīrot organismu un atļaujot tam atpūsties no lielās slodzes. Ļoti svarīga veselības sastāvdaļa ir gremošanas trakta attīrīšana – to esmu darījusi, veicot klizmu seansus mēneša garumā vai arī pēc ajūrvēdas metodes – dzerot sālsūdeni un veicot attiecīgus vingrinājumus. Katru rītu dzeru ūdeni, kam pievienota citronu sula vai ābolu etiķis, lai sagatavotu organismu dienas ritmam un attīrītu gremošanas traktu no iepriekšējās dienas pārtikas paliekām. Ļoti svarīgi ir gulēt pie atvērta loga gan ziemā, gan vasarā. Būtisks mans rīta rituāls ir lēna pamošanās ar lūgšanām, izstaipīšanos un uzsmaidīšanu sev un dzīvei, kam seko auksta ūdens duša jeb apliešanās. Nākamgad man paliks 50 gadi, bet dzīvot esmu apņēmusies līdz 120 (smaida).

 

Kādas ir Tavas attiecības ar sieviešu ārstiem? Zinu, ka Tev kādreiz bijuši sarežģījumi.

Liktenis izspēlējis ar mani ļoti nežēlīgu lietu. Tieši sieviešu ārsti – vesels konsīlijs noteica man diagnozi neauglība, kad man bija 25 gadi. Ar šo domu vajadzēja sadzīvot un pieņemt, ka nekad nebūšu māte. Viegli negāja, bet man izdevās. Es pieņēmu faktu, ka ne jau visām sievietēm uz pasaules ir jābūt mātēm, bet mierā nelikos. Sāku vēl cītīgāk par sevi rūpēties daudzu gadu garumā. Uzsvēršu – daudzi gadi pagāja, līdz mums visiem par izbrīnu pieteicās mans dēls. Tas bija šoks visiem, bet it īpaši mediķiem. Es biju sevi izārstējusi un atjaunojusi olnīcu darbību. Tagad manam dēlam Guntim Bruno ir 15 gadi, viņš šogad pabeigs 9. klasi. Pie sieviešu ārstiem noteikti jāiet 2x gadā, ja sieviete, protams, sevi mīl un rūpējas par savu veselību. Iešana pie ginekologa (gluži tāpat kā pie zobārsta) pati par sevi ir saprotama kā obligāta – tāpat kā zobu un mēles tīrīšana.

 

Kāds ir Tavs sievietes skaistuma eliksīra noslēpums?

Es ļoti mīlu dzīvi… Man ļoti patīk dzīvot. Es strādāju ar sevi. Ja man kaut kas dzīvē vai sevī neapmierina, mainos es, jo izmainīt citus nav mūsu kompetencē un spēkos.

 

Kādai ir jābūt elegantai, patīkamai, iekšēji un ārēji šarmantai sievietei?

Eleganta bija mana vecmāte, kura zināja ļoti daudz valodas, viņa bija mācījusies Tartu Universitātē. Viņai bija manieres un smalkums kustībās. Pat tad, kad viņa 80 gados halātā sēdēja savā virtuvē, viņa bija dāma. Tas vārdos nav izsakāms, tas, varētu teikt, ir tāds īpašs strāvojums, varbūt pat miers, stāja, stila izjūta.

 

Kādēļ Tava sirds pieder jogai un veselīga dzīvesveida popularizēšanai?

Katram cilvēkam dzīvē ir sava misija. Par savējo jau sāku domāt jaunībā, kad saskāros ar savām slimībām, jo tajā laikā biju medmāsa un pietiekoši nopietni biju studējusi anatomiju, fizioloģiju un citas zinātnes, lai saprastu, ka cilvēkam ir jābūt veselam, tomēr – es jau biju slima. Sāku sevi ārstēt. Man izdevās bez medikamentiem savest kārtībā savu ķermeni, un līdz ar to arī dvēsele sāka gavilēt. Noteikti jāatceras, ka ķermenis ir dvēseles mājoklis. Jābūt līdzsvaram starp garīgo un materiālo dzīvi, kā arī harmonijai starp ķermeni un garu. Kad to visu sāku aptvert un kad apkārtējie cilvēki sāka ievērot izmaiņas manī un sāka lūgt palīdzību, arī viņos notika izmaiņas. Nonācu pie slēdziena, ka tā ir mana misija. Ja es varu sev palīdzēt, man noteikti ir jādalās ar savām zināšanām un jāpalīdz cilvēkiem, ko arī daru jau gandrīz 20 gadus. Šobrīd esmu atsākusi vadīt jogas nodarbības Laimas draugu namā. Kā mācīja mans skolotājs – tas jādara agri, jāceļas līdz ar gaismu. Es ceļos 6 no rīta un iesaku to darīt arī citiem. Tiem, kas nezina, gribu atklāt, ka vairs neperu cilvēkus (profesionālā-ārstnieciskā pēršana), lai gan to biju darījusi gandrīz 20 gadus. Manas lūgšanas uzklausīja un esmu satikusi cilvēku, kuram nodot savas zināšanas pēršanas mākslā. Viņa to dara daudz labāk nekā es, jo ir citi laiki un citas vibrācijas. Tā ir mana partnere un pirtniece Anamika. Šobrīd veidojam zemeņu un gurķu kūres, rudenī tām sekos sulu kūres. Pasniedzu un dalos savā pieredzē, kuru esmu ieguvusi, dzīvojot klosteros Himalajos un Sibīrijā. Un, protams, mācu un pasniedzu visu, ko pati daru jau ilgus gadus. Ar to var iepazīties www.elitadrake.lv.

 

Kas ir visaugstākais, ko sieviete var sniegt vīrietim? Kāda ir sievietes misija?

Dievs ir radījis sievieti un vīrieti, lai tie, savienojoties gan fiziski, gan enerģētiski, būtu kopā, lai viens otram palīdzētu virzīties procesā, ko sauc par dzīvi. Misija ir būt līdzās un pieņemt cilvēku tādu, kāds viņš ir, nepārtaisot pēc savas līdzības. Bet tas nav viegli, ar to sievietei ir jāstrādā visu dzīvi. Arī Latvijā sievietēm tas ne tik viegli izdodas. Mēs katrs esam piedzimis sev un, tikai pilnveidojot un mīlot sevi, varam palīdzēt vīrietim augt un virzīties. Būt laimīgam uz otra rēķina ir ļoti primitīvi, bet dzīvot cita vai citu cilvēku dzīvi, savējo atstājot novārtā, ir negodīgi pret sevi. Sievietei jābūt laimīgai ar sevi un vēl laimīgākai kopā ar mīļoto cilvēku.

 

Vīriešu un sieviešu psiholoģija un domāšanas veids ir divas pretējas, nesavienojamas lietas? 

Vīrietis ir domāts sievietei, un sieviete vīrietim… Tā radīta un veidota pasaule, lai cilvēki, esot kopā, viens otram palīdzētu attīstīties pa garīgo spirāli, nevis degradētos un viens otru mazinātu, lai tikai pašam būtu labi. Lai progress attiecībās būtu pamanāms un jūtams, dažādi jāpievelkas vienam pret otru. Un, ja mākam to izmantot… Aleluja!!! Apsveicami! Kopdzīve ir darbs, kad, strādājot kopā, ir iespēja dažādo pieņemt, teikt paldies un piedod. Un priecāties par otra veiksmēm.

 

Tu esi skaista, iekārojama un stilīga. Gudra un pieredzējusi. Kā tas ir nācies, ka 13 gadus esi viena? 

Viena es neesmu. Esmu mīlēta, mani mīl, mani lutina, par mani lūdz. Man palīdz tikt galā ar zemes dzīvi. Tieku saukta par Dievieti… Vai tas ir maz, vai es drīkstu sūdzēties? Tas būtu grēks. Tas, ka ikdienā esmu viena, neko vēl nenozīmē. Man ir īpaši cilvēki blakus. Mans dēls, kurš ir mans skolotājs jau no ieņemšanas brīža, man ir īpaši vecāki, kuri ir ar mani dienu un nakti, kuri ir nomodā un nezinot zina, kas ar mani notiek, man ir 3 mūža draugi, bez kuriem es tik laimīga nebūtu, man ir partnere, ko Dievam esmu izlūgusies, stāvot uz ceļiem pie melnās Dievmātes. Mani ļoti mīl mans skolotājs, esmu ļoti daudz mīlestības saņēmusi arī no viņa. Un kā gan es dzīvotu bez saviem domu biedriem: pirtniekiem, jogistiem, meditētājiem? Dzīve ir piepildīta. Tas, ka ceļos un guļos viena, – ar to esmu samierinājusies jau sen. Pirms 13 gadiem izšķīros no sava bērna tēva. Dzīvoju Dieva paļāvībā, un tā ir labāk! Un tas man ir bijis vajadzīgs. Es bieži savā lekcijās izmantoju samuraju bausli, ka „viss, kas notiek, mums ir vajadzīgs”. Tā arī dzīvoju, priecājoties par to, kas ir, un nebēdājos par to, kā nav. Un nav man ļoti daudz kā.

 

Kas sievietes dzīvē ir pats šausmīgākais? 

Ja dzīvojot pazaudē pati sevi. Pats šausmīgākais ir būt atkarīgai un dzīvot pienākumu vārdā. Uzliekot sev par pienākumu būt atkarīgai no naudas, vīrieša, ģimenes. Tās ir īstākās muļķības, ka obligāti jāprecas un ka jābūt kopā pienākuma vai pieraduma dēļ. Sievietes dzīvē galvenais nedrīkst būt bērni vai vīrietis, jo atkarīga no viņiem un pienākumu stresa viņa nebūs tiem vajadzīga. Tikai laimīga un sevi atradusi sieviete spēs sniegt vajadzīgo artavu bērniem un otrai pusītei. Svarīgākais ir atrast sevi, atrast savu pirmsākumu un garīgo izaugsmi. Es pati arī nebūtu es, ja pirms daudziem gadiem nebūtu izšķīrusies no sava tā dzīves posma vīrieša. Es būtu pazaudējusi sevi. Es vairs nebūtu pati. Klosteros lūdzu Dievu un meklēju saikni ar sevi. Ir tik ļoti būtiski iemācīties kontaktēties ar dvēselēm. Es to daru jau ilgi. Noteikti zinu, ka mums visiem ir jāatgriežas pie Dabas, no kuras esam nākuši. Tas ir ceļš pie Dieva bez starpniekiem!

 

Vai arī turpmāk savā dzīvē izvēlēsies būt viena?

Nē. Bet vēl īsto, savu lielisko vīrieti neesmu sagaidījusi. Viss notiks, kā tam jānotiek.

 

To arī TikaiSievietem.lv redakcijas kolektīvs Tev novēl, sakot paldies par tik ļoti atklāto interviju un uzticēšanos!

Paldies! Šis gads man ir tik ļoti īpašs. To sagaidīju kopā ar sirds cilvēkiem un diviem unikāliem kaķiem. Kā nekā kaķa gads. Austrumu jauno gadu arī sagaidīju ar kaķi un  superīgiem cilvēkiem. Taču vislielākās izmaiņas manī sākās brīdī, kad sāku apmeklēt gongu rituālus. Tas sagrieza manu dzīvi kājām gaisā. Pagātne arvien vairāk izgaist no mana redzes loka. Parādās tīra apziņa, jaunas un nebijušas sajūtas. Gongi palīdz tuvoties sev, savam ES. Un dzīve ir tik skaista! Tajā ir vēl tik daudz kā jauna. Un man līdz 120 gadu vecumam (smaida) vēl jāpaspēj izdarīt tik ļoti daudz. Mans sapnis ir izveidot daudzus garīgos un veselīga dzīvesveida centrus un kopienas.