Elita Veidemane – drosmīgi un atklāti par sievietes laimi, skaistumu, orgasmiem un rožu ziedlapiņu vannām

Elita Veidemane. Šīs spēcīgās un inteliģentās personības vārds pavisam noteikti mūsu lasītājām un lasītājiem nav jāizskaidro. Analītiskā žurnālistika Latvijā ir retums, taču Elita noteikti ir viena no šīm retajām pērlēm. Viņas galvenais izteiksmes veids un ierocis ir vārds, un šis vārds sabiedrības interesēs no Elitas var izskanēt pat ārkārtīgi skarbi. Tik skarbi, ka pat lecīgākie politiķi no viņas vārda bīstas.

Kā žurnāliste un rakstniece Elita darbojas jau no no pirmsatmodas laikiem tālajos astoņdesmitajos. Mēs atceramies Elitu Veidemani kā Latvijas Trešās atmodas laikraksta „Atmoda” galveno redaktori, kad tik jaunā un drosmīgā sieviete kopā ar Daiņa Īvāna vadīto Tautas fronti, sevi pierādīja kā bezbailīgu cīnītāju par brīvas, neatkarīgas un taisnīgas Latvijas valsts atjaunošanu. Un tas izdevās.

Elita ir sarakstījusi sešas grāmatas – viņai „atdevies” pats Raimonds Pauls, kā rezultātā radās spilgts literārais darbs Leģenda rudenī. Tāpat Elitas kontā ir trīs kino scenāriji.

 

Portāla Tikaisievietem.lv salonā viesojas izcila personība, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Elita Veidemane

 

Kas, jūsuprāt, dzīvē pieder tikai sievietēm?

Iespēja pa tiešo sarunāties ar Dievu. Sievietei ir spējas radīt jaunu dzīvību, un tā ir vistiešākā saruna ar Dievu. No Viņa sievietes gūst enerģiju. Vīrieši savukārt dzīvo uz baterijām. Kad tās nosēdušās, viņi meklē iespējas satikt sievieti.

Vai Latvijas valsts veselības sistēma pietiekami rūpējas par savas valsts sieviešu veselību? Vai Latvijā sievietei pietiek informācijas par higiēnu, grūtniecību, kontracepciju un tās metodēm?

Protams, nerūpējas pietiekami. Sievietes, kas dzīvo laukos, lielākoties nezina nedz par kontracepciju, nedz par grūtniecības komplikācijām, nedz par sievietes veselību kā tādu. Sievietēm sevišķi svarīgi, manuprāt, ir ļauties mammogrāfijas un dzemdes vēža profilaktiskās pārbaudes manipulācijām.

Kura Latvijā vai pasaulē populāra dāma jums šķiet visšarmantākā kā iekšēji tā ārēji un ir sievišķības eliksīra simbols?

Sievietes ir skaistas vienmēr, kad ir laimīgas. Pat vispievilcīgākā būtne būs neglīta, ja dvēselē nebūs laimes un līdzsvara sajūtas. Latvijā skaistu sieviešu ir daudz, tāpēc nosaukt kādu vienu – tas būtu netaisnīgi pret citām.

Ir vīrieši, kuriem patīk trauslas, pakļāvīgas un seksīgas sievietes. Citiem patīk skarbas, gudras un neatkarīgas sievietes. Kādai, jūsuprāt, ir jābūt sievietei, lai viņa patiktu un ieintriģētu vīriešus?

Sievietei jābūt ar noslēpumu. Viņa nedrīkst izspīlēt savu gudrību un erudīciju, bet prasme to nedarīt ir atkarīga no iekšējās inteliģences. Sievietes īstā gudrība parādīsies tad, kad viņa iemācīsies paslēpt savu dabas doto pārākumu pār vīrieti.

Kas ir seksapīls?

Prasme ar savu šarmu pakļaut vīrieti.

Vai jūs atklāsiet portāla Tikaisievietem.lv lasītājām savu pirmo erotisko sapni?

Tādu neatceros. Savulaik sapņoju, ka braucu pie auto stūres, tagad sapņoju, ka ceļoju no Jūrmalas uz Rīgu ar elektrisko vilcienu.

Ko jūs ieteiktu sievietēm, kuras reti vai nekad nesasniedz orgasmu?

Tā nedrīkst būt. Iespējams, ka vainojams vīrietis – viņš varbūt nezina, kā dot sievietei baudu. Sievietei vajag to viņam pateikt, vajag izrunāties.

Vai esat kādreiz piedzīvojusi psiholoģisku orgasmu?

Jā. Vientulībā baudot mežu. Mežs ir mūžība. Es saplūstu ar to.

Ko jūs ieteiktu jaunām meitenēm, kuras tikko vīlušās mīlestībā? Kas jādara, lai satiktu savu „lielisko” vīrieti?

Zāles pret mīlestību ir jauna mīlestība. Jaunām meitenēm nav vērts gausties. Turklāt tā varbūt nebija nekāda mīlestība. „Lieliskais” vīrietis atnāks pats, viņš nav jāmeklē.

Kāda ir jūsu attieksme pret erotiskām filmām, literatūru un 21. gadsimta seksuālajiem palīglīdzekļiem un rotaļlietām?

Seksuālie palīglīdzekļi mani neinteresē tāpat kā jebkurš cits mākslīgs veidojums. Daba mums ir devusi mūsu dabiskās maņas, kas ir simtkārt jūtīgākas un brīnišķīgākas par jebkuru rotaļlietu. Erotiskās filmas un literatūra ir pieņemami lielumi, jo tie, manuprāt, veicina iztēli un vēlmi nodarboties ar seksu.

Ja jums būtu jāsniedz īsa pamācība mīlēšanā – kāda tā būtu?

Esi dabiska! Esi maiga un noslēpumaina, bet ne salkana. Esi nerātna, bet ne rupja. Esi saprotoša, bet ne viszinīga.

Vai jūs esat kādreiz noreibusi no kāda vīrieša smaržām vai feromoniem?

Esmu. Viņš smaržoja pēc ķiršu tabakas un jūras.

Kas ir neaizmirstamākais notikums jūsu dzīvē, kurā jūs esat sajutusies bezgala sievišķīgi?

Nav tāda viena un neaizmirstama, ir daudzu mazu notikumu virkne, kas savienojas vienā lielā notikumā ar nosaukumu DZĪVE. Katrā ziņā ikviens mazais notikums, kurā esmu izbaudījusi to, ka varu atļauties būt vājais dzimums, ir bijis atmiņas vērts – rožu ziedlapiņu vanna, kurā Viņš mani nomazgā ar vissmaržīgākajām ziepēm; mīlestības vēstules pludmales smiltīs, kad esmu izmežģījusi potīti un nevaru pakustēties, varu vien lasīt, ko man raksta Viņš; vai ļaušanās maigai aprūpei, kad mani ir pievārējusi slimība.