Kāda tur sievišķība, ja nesies kā ragana uz slotas!

Kaspars Ūdris, speciāli TikaiSievietem.lv

Ir saulaina vasaras nogales diena – viena no tām, kas drīzāk liecina par rudens tuvošanos, nevis ļauj baudīt pēdējo tveici. Vēl pēdējie saules stari spītīgi laužas iekšā caur greznajām dzīvokļa logu rūtīm, kuras ietērptas izsmalcinātu aizkaru volānos.

Un tur stāv Viņa pati. Balss tonis un intonācija liek skaidri noprast, kurš ir norisošās telefona sarunas noteicējs. Kamēr uzņēmēja ir iegrimusi biznesa pasaulē, blakus telpa paver skatu uz pavisam citu realitāti. Fotogrāfijas. Tematiski sagrupētas kaudzītēs, tās noklāj galdus, krēslus un grīdu visā tās kvadratūrā. Jaunzēlande. Austrālija. Losandželosa – Ņujorka – Vašingtona. Parīze. Londona. Turpat arī lērums preses izdevumu, kuru vienojošais motīvs – atslēgvārds „Pulkinena”. Oskars [Irēnas dzīvesdraugs Oskars Barševskis] ir nolēmis ievest kārtību šajās relikvijās.

Irēna ieslīgst vienā no graciozās formās izliektajiem baroka stila dīvāniņiem, ļaujot ugunīgajām matu cirtām veidot vieglas lokas pār sievietes pleciem.

 

Kur, jūsuprāt, slēpjas cilvēka dzīves panākumu atslēga?

Tas ir individuāli atkarīgs no paša cilvēka, daļēji no gēniem. No audzināšanas – vecāki ir vai nav pie darba radinājušispējuši motivēt. Es bērnībā ļoti daudz strādāju, man nebija laika ar citiem bērniem spēlēties, jo bija darbi, kas jāizdara – jāsaplūc trušiem zāle, jāizravē un jāaplej dārzs, ziemā sniegs jānošķūrē.

 

Vai jums vispār vēl eksistē arī kāda maģiskā vēlēšanās, ko pajautāt zelta zivtiņai?

Ja tāda būtu, tad… Veselību! – tās nekad nevar būt par daudz. Pilnīgi veselu cilvēku, šķiet, nemaz nav. Vēl varētu labus draugus…, bet tos laikam nevar vēlēties – labas attiecības ar citiem ir pašam jāveido. Kā tu izturies pret citiem, tā citi pret tevi.

 

Ko jūs saprotat ar sievišķību un kad jūs tāda jūtaties?

Tas atkarīgs no garastāvokļa. Es nevaru justies sievišķīga, ja man ir liels stress un saradušās problēmas darbā. Kāda tur sievišķība, ja nesies kā ragana uz slotas! Mani ietekmē arī laikapstākļi – ja spīd saulīte, gribas forši saģērbties, labi izskatīties. Kad līst lietus, tad vispār gribas mukt prom.

 

Tad tāpēc tik daudz laika pavadāt siltajās zemēs?

Jā, man nepatīk tie rudeņi un ziemas, kas ir šeit. Principā – zaļā ziema un baltā ziema, jo arī īstas vasaras šeit ir retums (smejas).

 

Kas jums ir svarīgi un ko jūs sagaidāt no attiecībām?

Ir labi būt spēcīgai un materiāli neatkarīgai sievietei. Bet no otras puses – sievietei ir nepieciešams, lai blakus esošais vīrietis būtu kaut vai pussolīti, bet pārāks. Un diemžēl to spēcīgo vīriešu ir ļoti maz. Es vispār uzskatu, ka vīrieši ir vājais dzimums. Sievietes jau ģenētiski ir dzimušas, lai spētu ar visu tikt galā.

 

Vai esat savās attiecībās atradusi šo balansu?

Godīgi sakot – nē. Vēl līdz šim brīdim neesmu atradusi tādu vīrieti. Visi vienmēr ir bijuši bīdāmi un stumdāmi.

 

Varbūt pie vainas jūsu temperaments?

Oskaram arī ir temperaments. Tikai manā uztverē tas viņa temperaments ir mazliet novirzīts nepareizā virzienā. No 24 diennakts stundām viņš 20 norunā pa telefonu. Bet tam, ko es pasaku vienā sekundē, viņam vajag veselu stundu. Enerģija tiek nepareizi novirzīta.

 

Īpaši sāpīgs jautājums sievietēm ir par kompleksiem un kā ar tiem cīnīties. Kāda ir jūsu formula?

Jaunībā man tādi bija, bet nu jau gadus padsmit mani nekas neuztrauc. Ja ir ko darīt, nav laika domāt par kompleksiem. Pie tam, ar gadiem jebkurš cilvēks kļūst pašpārliecinātāks. Es zinu, ko vēlos, kas man labāk izskatās, un neviens man nevar iestāstīt pretējo. Un vispār – esmu ievērojusi, ka lielākajai daļai vīriešu ir vairāk kompleksu, nekā sievietēm. Esmu ievērojusi, ka, piemēram, Parīzē un Londonā reti, kura sieviete sevi nopēta skatloga atspīdumā. Vīrieši gandrīz visi atskatās.

 

Vai ticat liktenim?

Es ticu, ka ir kaut Kas. Kāpēc satiekas tieši tie cilvēki, bet ne citi.

 

Kā jūs izceļat savu skaistumu?

Man nav laika staigāt pie kosmetologa, bet es lietoju labu kosmētiku. Un pēc iespējas pārāk daudz neuzturos saulē, nededzinu ādu bez vajadzības. Sekoju līdzi, ko ēdu. Sievietes skaistumam vitāli nepieciešams miegs.

 

Kāda bija jūsu pirmā mīlestība?

(Irēna klusē un ietur lielu pauzi) Skolā, 9. klasē. Bija puisis, kuram ļoti patika mūzika. Es pat viņa dēļ biju nolēmusi ģitāru iemācīties spēlēt. Pie tam man vispār nav muzikālās dzirdes. Vasarā biju iekrājusi naudiņu no biešu ravēšanas un iegādājos ģitāru. Beigās nekas nesanāca, ne no ģitāras, ne no puiša.

 

Tad esat gatava arī kaut ko mainīt vīrieša dēļ?

Toreiz jā, tagad vairs nē.

 

Kuri, jūsuprāt ir sievietes labākie gadi?

No 40 līdz pat 100. Kad ir uzkrāta jau zināma pieredze un sieviete zina, ko vēlas.

 

Cik svarīgs jums ir sekss?

Mazsvarīgs.

 

Tikai tagad vai vienmēr?

Man tā ir tikai piedeva attiecībām. Ja tev ar cilvēku kopā ir labi, sekss ir nepieciešams un patīkams. Bet es bez tā varu iztikt.

 

Kāda bija jūsu pirmā seksuālā pieredze?

Lai arī pēc dabas esmu strauja – ātri runāju, ātri daru – attiecībā uz vīriešiem esmu apdomīgāka. Man bija 19, viņam – 25. Puisis bija paspējis jau apprecēties un izšķirties. Tikos ar viņu kādus divus mēnešus. Biju pārbijusies, drīzāk ļāvos, lai mani pierunā, nevis tiecos uz to ziņkārības vadīta. Bet man patika. It kā jau saka, ka sievietēm sekss vairāk sāk interesēt, kļūstot vecākai, man, kā izrādās, laikam ir otrādi.

 

Kura vīrieša ķermeņa daļa jums šķiet visiekārojamākā?

Acis. Tā vīrietim ir tā vieta, kas runā.

 

Jūs ātri piedodat?

Jā. Es arī cenšos nestrīdēties. Labāk paklusēju un atstāju otru cilvēku ar savu viedokli. Es nemēdzu teikt cilvēkiem, ko domāju, ja tā nav mana darīšana. Tikai ļoti tuviem cilvēkiem atklāju, ko domāju.

 

Vai ir kas tāds, ko jūs vēlētos mainīt savā pagātnē?

Tikai dažas lietas. Un vienīgi biznesā. Neko citu!