Rita Lasmane pavisam atklāti par savu mīlas karti – no pasaules filozofijas līdz pat g punktam

Vēsturniece, pedagoģe, seksuālās veselības apgaismotāja un pasniedzēja Rita Lasmane ir ļoti drosmīga sieviete – viņa izdeva Latvijā pirmo erotisko žurnālu “Princese”.

Rita ir spilgta Latvijas Dramaturgu teātra aktrise, seko līdzi jaunākajām zinātnes atklāsmēm, tai skaitā arī seksuālās veselības un libido jomās. Nodot tās tālāk sabiedrībai ir Ritas aicinājums. Pavisam nepazīstami vīrieši Ritai lūdz autogrāfus un joprojām raksta mīlestības vēstules. Viņa ir spilgta personība un ļoti gudra sieviete. Un viņas sabiedrībā nekad un nevienam nav garlaicīgi.

 

Kas, jūsuprāt, dzīvē pieder tikai sievietēm?

Tikai sievietēm pieder anatomiskās atšķirības no vīriešiem. Izcilākie ieguvumi ir G punkts un piecas reizes biezāka saite starp labo un kreiso smadzeņu puslodēm.

Vai Latvijas veselības sistēma pietiekami rūpējas par savas valsts sieviešu veselību? Vai Latvijā sievietei pietiek informācijas par higiēnu, grūtniecību, kontracepciju un tās metodēm?

Latvijas veselības sistēma ir tāda, kāda ir. Tāpēc sievietēm pašām, cik viņu spēkos, jāparūpējas par savu veselību. Domāju, mūsdienās būtu lieki runāt par attiecīgās informācijas trūkumu. Drīzāk derētu padomāt par iespējām saņemt konsultācijas, kā šo informāciju lietot.

Kura Latvijā vai pasaulē populāra dāma jums šķiet pati šarmantākā kā iekšēji, tā ārēji, un ir sievišķības eliksīra simbols?

Vaira Vīķe-Freiberga.

Vīrietis mīlēja sievieti. Sievieti labākos gados. Kuri gadi sievietei tad ir tie paši labākie?

Katrai sievietei labākie gadi izpaužas dažādos vecumos. Man, piemēram, īpaši iepatikusies dzīve pēdējos desmit gados.

Kas vai kāds ir jūsu tabu?

Nemanipulēt savā labā ar citiem cilvēkiem.

Vai portāla Tikaisievietem.lv lasītājām atklāsiet kādu no saviem sievišķā šarma un nenovecošanas noslēpumiem?

Nav jau ko atklāt. Nekādu noslēpumu nav. Bet labprāt padalīšos ar savu viedokli, kā justies dzīvē. Tieši sajūtas atspoguļojas mūsu ārienē un arī domās.

Kā jūs dzīvotu šo dzīvi, ja, pēkšņi no rīta pamostoties, jūs atkal būtu 18 gadus jauna?

Es ļoti ceru, ka tā nekad nenotiks. Nodzīvot no jauna savu dzīvi es varētu tikai tā, kā tas jau noticis. Mūsu reakcijas un darbību izvēli nosaka mūsu genotips. Lai kaut ko mainītu, jāiegūst cits.

Kādam, jūsuprāt, jābūt seksīgam vīrietim?

Tādam, kura feromonu aromāts man ir tīkams un kurš atbilst manas mīlas kartes saraksta saturam.

Vai jūs varētu pastāstīt, kas ir G punkts – sievietēm, kuras to nezina un nekad vēl nav sajutušas?

G punkts ir Dabas dāvana, kas noteikti jāizmanto, lai sajustos pilnā mērā sievišķīgi. Lai uzzinātu ko vairāk, vienkārši jāpameklē informācija internetā.

Vai jūsu jūtu pasaules un seksuālās pasaules filozofija saskan ar vispārpieņemtiem kanoniem un standartiem?

Nekur tālu no „vispārpieņemtiem kanoniem” es nevaru aiziet. Cilvēks vien esmu. Sabiedrība attīstās nevienmērīgi – vieni ātrāk apgūst izmaiņas, otri tās uztver konservatīvāk. Lai pietiekami izsmeļoši atbildētu, man vispirms gribētos noskaidrot, kas tad vispār ir tie vispārpieņemtie kanoni? Un vai vispār tādi eksistē?

Vai starp sievieti un vīrieti ir iespējama tikai draudzība?

Bet, protams! Man ir vairāki sirdsdraugi. Draudzējas jau ar cilvēku, nevis ar pretējo dzimumu.