Kas var mazināt šīs kontracepcijas efektivitāti?

Hormonālās kontracepcijas pretapaugļošanās iedarbība var tikt ietekmēta, ja vienlaicīgi tiek lietotas citas aktīvās vielas. Piemēram, zāles epilepsijas ārstēšanai (tādas kā karbamazepīnu, fenitoīnu un topiramātu), tuberkulozes ārstēšanai (piemēram, rifampicīnu, rifabutīnu), noteiktas antibiotikas, tādas kā ampicilīnu, tetraciklīnus un grizeofulvīnu, barbiturātus, barbeksaklonu, primidonu, modafinilu, noteiktus medikamentus CIV ārstēšanai (piemēram, ritonavīru) un asinszāli saturošus preparātus. Arī zāles zarnu darbības veicināšanai (piemēram, metoklopramīds) un aktivētā ogle var ietekmēt kontracepcijas aktīvo vielu uzsūkšanos.

Ja uzsākat ārstēšanos hormonālās kontracepcijas lietošanas laikā, papildus jālieto mehāniskās kontracepcijas metodes (piemēram, prezervatīvi).

Noteikti pastāstiet ārstam, ja lietojat insulīnu vai citas zāles cukura līmeņa samazināšanai asinīs. Var būt nepieciešams mainīt šo zāļu devu.

Hormonālo kontracepcijas līdzekļu lietošanas laikā diazepāma, ciklosporīna, teofilīna vai prednizolona izdalīšanās var būt samazināta, kā rezultātā šo aktīvo vielu iedarbība var būt stiprāka un ilgstošāka. Vienlaicīgi lietota klofibrātu, paracetamolu, morfīnu vai lorazepāmu saturoša preparāta iedarbība var būt samazināta.

Kontracepcija skaistumam var ietekmēt dažas aknu, virsnieru un vairogdziedzera darbības laboratorijas pārbaudes un noteiktus asins olbaltumvielu, ogļhidrātu vielmaiņu un asins sarecēšanas testus. Tādēļ pirms asins analīžu veikšanas informējiet ārstu par to, ka lietojat šo kontracepciju.