Barjermetodes

  • Vīriešu prezervatīvs
  • Sieviešu prezervatīvs
  • Dzemdes kakla uzmavas
  • Kontracepcijas sūklis

Vīriešu prezervatīvs

Prezervatīvs tiek saukts arī par barjeras metodi, kas aizsargā spermatozoīdus no iekļūšanas pie olšūnas. Lateksa un poliuretāna prezervatīvi ir vienīgā metode, kas var aizsargāt no HIV un citām seksuāli transmisīvajām slimībām.

 

Sieviešu prezervatīvs

Šis prezervatīvs tiek ievietots sievietes makstī un pieder pie „barjeras” metodes, kas aiztur spermatozoīdu nokļūšanu sievietes organismā. Tas ir izgatavots no poliuretāna, ir ieziests ar lubrikantu un var aizsargāt no HIV un citām seksuāli transmisīvajām slimībām, ja pareizi tiek lietots. To var ievietot līdz 24 stundām ilgi.

 

Dzemdes kakla uzmavas

Spermatozoīdi tiek izolēti no iekļūšanas olnīcās. Uzmavas forma izskatās kā lēzens lateksa kausiņš. Dzemdes kakla uzmava un gumijas uzmava tiek piedāvāta vienā izmērā un tai nav vajadzīga pielaikošana. Pirms dzimumakta uzmavu izmanto kopā ar spermicīdiem, ievietojot vagīnā un aizsedzot dzemdes kaklu. Dažām sievietēm var būt jutība pret sastāvdaļu nonoxynol-9. Tādos gadījumos jāizmanto spermicīdi, kas to nesatur. Pēc dzimumakta uzmava ir jāatstāj vagīnā 6-8 stundas un tikai tad jāizņem, lai maksimāli novērstu iespēju iestāties nevēlamai grūtniecībai.

 

Kontracepcijas sūklis

Sūklis ir mīksta, diska formas ierīce, kas izgatavota no poliuretāna putām un satur spermicīdu nonoxynol-9. Kontracepcijas sūklis ir derīgs vairākiem dzimumaktiem 24 stundu laikā, tomēr pastāv toksiskā šoka sindroma iestāšanās risks, ja sūklis netiek izņemts vairāk kā 30 stundas. Kontracepcijas sūklis neaizsargā no HIV un seksuāli transmisīvām slimībām.