Piena sēne

Ir ļoti daudz sieviešu, kas zina, kas tas ir – piena sēne. Medicīniskā valodā piena sēni sauc par vaginālo kandidozi. To izraisa mikroskopiskas sēnītes paveids, ko sauc par Candidu. Šī sēnīte atrodama jebkura vesela organisma makstī, taisnajā zarnā, un veido arī daļu no mutes floras. Ja nav saslimšanas simptomu, tā atrodama sporas formā, bet noteiktos apstākļos sēnīte sāk vairoties un izraisa slimību. Un tad tur – lejā – ir pastiprināti izdalījumi, niez un knieš…

Pētījumi liecina, ka vaginālā kandidoze skar vairāk nekā 75% sieviešu gan Latvijā, gan citās valstīs. Diemžēl pusē no gadījumiem pēc ārstēšanas piena sēnīte mēdz atkārtoties. Apmēram 5% sieviešu ir sastopama hroniska slimības norise. Tas nozīmē, ka viena gada laikā ir četri vai vairāk saasinājumu.

Piene sēne ietekmē ne tikai fizisko pašsajūtu un vispārējo veselības stāvokli, bet arī pāra attiecības un emocionālo noskaņu. Tālab, ja ir aizdomas par piena sēni, nenosaki diagnozi sev pati, bet pieraksties pie ārsta ginekologa un kopīgi izrunājiet kā atbrīvoties no šīs nevēlamās viešņas – piena sēnes.

 

Pirms nolem nodarboties ar pašārstēšanos, zini, ka 2/3 gadījumu pacientes kļūdās, domājot, ka viņām ir piena sēne, tālab, ka ir izdalījumi un nieze noteikti IR jādodas pie ārsta!. Kaut arī no visām maksts infekcijām vaginālā kandidoze ir visbiežāk sastopamā, tomēr ir arī citi maksts infekciju veidi, un tiem ir jāārstē atšķirīgi.

 

Plašāk par maksts infekcijām lasi ŠEIT.

 

Plašāk par piena sēni lasi www.pienasene.lv.