Vai ir iespējams izārstēt osteoporozi?

Specifiskie osteoporozes medikamenti mazina kaulu blīvumu noārdošo šūnu aktivitāti. Tas dod iespēju šūnām, kuras veido kaulu blīvumu, stiprināt kaulu, tādējādi mazinot trauslumu un lūzumu risku. Ilgstoši lietojot specifiskos osteoporozi ārstējošos medikamentus, ir iespējams sasniegt labu efektu un ievērojami palielināt kaulu blīvumu.

Ikvienam cilvēkam pēc 35 gadu vecuma pakāpeniski sāk samazināties kalcija daudzums kaulos. Sievietēm menopauzē (pēc 50 gadu vecuma) kalcija zudums var būt no 0,3% līdz pat 3-5% gadā. Pārtraucot šo medikamentu lietošanu, kalcija zudums no kauliem turpinās atkarībā no katra pacienta organisma īpatnībām un par to var lemt vienīgi ārsts, izvērtējot terapijas efektivitāti.

Lai terapija būtu efektīvāka, lietojot jebkuru osteoporozi ārstējošu medikamentu, obligāti jāuzņem arī kalcijs un vitamīns D pietiekošā daudzumā (kalcijs 1000 mg dienā, bet vitamīns D 800 SV diennaktī)! Lietojot osteoporozes medikamentu, kas satur D vitamīnu, papildus jāuzņem tikai kalcijs gadījumā, ja D vitamīns asinīs ir normas robežās jeb 32-40 ng/ml.