Cik maksā dzkv skrīninga pārbaude?

Lai mazinātu vēlīni atklātu dzemdes kakla vēža gadījumus, Valsts piedāvā veikt bezmaksas dzemdes kakla vēža pārbaudi, izsūtot sievietēm Uzaicinājuma vēstuli.

Bezmaksas skrīninga programmā ir iekļautas sievietes no 25 – 70 gadiem.

 

Vizīte pie ārsta ar analīzes paņemšanu no dzemdes kakla ir apmaksāta reizi trijos gados.

 

Ja uz pārbaudi dodies pie ginekologa, kurš nesniedz valsts apmaksātos pakalpojumus (nav līgumattiecībās ar NVD), tad no valsts budžeta tiks apmaksāta tikai citoloģiskās uztriepes mikroskopiskā izmeklēšana. Par vizīti pie ārsta šajā gadījumā būs jāmaksā pašai.

 

Ejot pie ārsta paņem līdzi Uzaicinājuma vēstuli, jo tā ir kā  “caurlaide” uz šo apmaksāto apskati.  No 2018.gada dzemdes kakla vēža profilaktisko pārbaudi var veikt arī tad, ja uzaicinājuma vēstule nav līdzi, vai arī ir pazaudēta – informācija ārstniecības iestādēs ir pieejama elektroniski. Plašāku informāciju par šo, kā arī par to, kā rīkoties, ka tomēr vēlies atjaunot uzaicinājuma vēstuli papīra formā, skati šeit: http://vmnvd.gov.lv/lv/veselibas-aprupes-pakalpojumi/veza-savlaicigas-atklasanas-programma/uzaicinjuma-vstuu-kopiju-izgatavoana

 

Ja gribi būt droša, ka nelabvēlīgas pārmaiņas dzemdes kaklā nav sākušās, pirms pienāk nākošā valsts programmā apmaksātā vizīte, reizi gadā apmeklē ginekologu ārpus šīs skrīninga programmas un pārliecinies, ka viss joprojām ir kārtībā.

Papildu dzemdes kakla pārbaudei, CPV vīrusa klātbūtni vari noteikt,  veicot analīzi, kura jāapmaksā pašai.