Kā tiek veiktas pārbaudes?

Dzemdes kakla vēža profilaktiskās izmeklēšanas programma (skrīningizmeklēšana) izstrādāta tā, lai patoloģiskās dzemdes kakla šūnas atrastu to agrīnās attīstības stadijā, kad tās var vienkārši likvidēt.

Dzemdes kakla izmeklēšanai tiek veiktas dzemdes kakla uztriepes onkocitoloģiskās analīzes, bet ir iespējams veikt arī CPV vīrusa pārbaudes.

 

  • Dzemdes kakla uztriepes onkocitoloģiskās analīzes

Īsas un nesāpīgas ginekoloģiskās izmeklēšanas laikā no dzemdes kakla ārpuses un dzemdes kakla priekšējās daļas tiek paņemts šūnu paraugs. Šīs šūnas tiek nosūtītas uz laboratoriju, kur tās rūpīgi ar mikroskopu izmeklē, lai konstatētu iespējamo patoloģiju.

Ar šo analīžu palīdzību iespējams noteikt agrīnas dzemdes kakla vēža pazīmes vai arī konstatēt pašu slimību un, uzsākot ārstēšanos, novērst slimības attīstīšanos.

 

  • CPV pārbaudes

Ar CPV testa palīdzību nosaka CPV vīrusa klātbūtni organismā. CPV vīruss ir dzemdes kakla vēža izraisītājs. Ir pierādīts, ka 70-80% gadījumu dzemdes kakla vēzi izraisa 16. un 18. HPV vīrusa tips. CPV vīruss ir ļoti izplatīts, un parasti to iegūst dzimumkontaktu laikā. Līdz pat 80 % seksuāli aktīvo cilvēku savas dzīves laikā ir saskārušies ar šo vīrusu.