Kā var inficēties ar CPV?

Vīruss organismā var iekļūt caur jebkuras lokalizācijas gļotādu un ādu, ja vien saskaras ar inficētas personas ādu vai gļotādu. Inficēšanās ir iespējama, piemēram, tikai ar rokām vien aizskarot abu partneru dzimumorgānus vai orālā seksa laikā. Ja uz ādas ir kādas sīkas mikrotraumas (skrambas, savainojumi, mazas brūcītes) dažkārt vīrusu var iegūt, pat tikai cieši apskaujoties.

Risks inficēties pastāv visu dzīvi, bet nenoliedzami lielāks tas ir  seksuāli aktīvā dzīves periodā. Lielāks inficēšanās risks ir tiem, kuri biežāk maina partnerus, kaut inficēties var arī no pirmā un vienīgā partnera.

Pēc dzimumdzīves uzsākšanas 4 gadu laikā CPV vīruss jau ir aptuveni 80 % cilvēku – ar šo vīrusu savas dzīves laikā var saslimt ikviena sieviete vai vīrietis.

CPV vīrusam ir iespēja nokļūt cilvēka organismā arī citos ceļos, piemēram, jaundzimušais var inficēties no mātes dzemdību laikā. Ļoti reti, taču inficēties var arī ārstniecisko manipulāciju laikā, jo CPV vīruss var atrasties uz veļas, ķirurģiskiem cimdiem, instrumentiem u.c. Tāpēc inficēšanās ir iespējama arī pie zobārsta, manikīra, pedikīra laikā, ķirurģisko operāciju laikā, ar inficētu šļirci u.c.