Kādas veselības problēmas iespējamas, sākoties menopauzei?

Menopauzes laikā sievietei beidzas olnīcu darbība un vairs netiek izstrādāts estrogēns – hormons, kas atbildīgs ne tikai par izskatu vai pašsajūtu, bet arī redzes, dzirdes un prāta spējām, kaulu blīvumu, sirds un asinsvadu sistēmu.  Tieši estrogēnu deficīts ir galvenais faktors, kas var veicināt dažādas veselības problēmas. Būtiskākās no tām:

 

Osteoporoze

Osteoporozei raksturīga kaulaudu masas samazināšanās, palielinās lūzumu iespēja. Pēc menstruāciju izbeigšanās sievietes kaulu masa ar katru gadu samazinās vismaz par 1%.

 

Sirds asinsvadu saslimšanas

Sievietēm līdz menopauzes iestāšanās laikam sirds-asinsvadu saslimšanu risks ir zemāks nekā vīriešiem. Menopauzes radītais estrogēnu deficīts ir sirds-asinsvadu saslimšanas veicinošs faktors, tāpēc sirds asinsvadu saslimšanas ir galvenais sieviešu mirstības cēlonis pēcmenopauzes periodā. Estrogēnu deficīts, kas saistīts ar menopauzi, palielina sirds-asinsvadu slimību risku.

 

Alcheimera slimība

Šī slimība skar smadzenes, kā rezultātā pavājinās atmiņa, mainās domāšana un rīcība. Ir pierādīts, ka estrogēnu deficīts, kas saistīts ar menopauzi, var veicināt Alcheimera slimības attīstību.