Kā ārstē sāpes?

Tā kāsāpes rodas dažādu iemeslu dēļ un izpaužas ar atšķirīgu intensitāti, katrs gadījums ir jāizvērtē individuāli, lai noteiktu iespējami iedarbīgāko ārstēšanas veidu. Ir jāņem vērā, ka mēs reaģējam atšķirīgi uz vienu un to pašu ārstēšanu, tāpēc terapijai ir jābūt individuālai, lai sasniegtu pamatmērķi – izārstētu sāpju iemeslu.

 

Medikamentozā terapija

Visbiežāk sāpju ārstēšanā izmanto medikamentus. Atkarībā no sāpju intensitātes vai lokalizācijas tiek lietoti dažādi medikamenti jeb medikamentu grupas.

Ikdienā parasti tiek ņemti talkā nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL). Šajā grupā ietilpst daudz un dažādi preparāti. Plašāk lietojamie medikamenti satur diklofenaku, ibuprofēnu un naproksēnu. Visi NPL samazina sāpes un iekaisumu, taču tie var izraisīt bojājumus kuņģī un zarnās, tāpēc cilvēkiem, kuri slimo ar kuņģa čūlu vai citām ar kuņģi un / vai zarnām saistītām kaitēm, pirms šo medikamentu lietošanas ir jākonsultējas ar savu ārstu. Viena no iespējām – lietot pretsāpju krēmu, kas lokāli mazina sāpes un ārstē iekaisumu.

 

Nemedikamentozā ārstēšana

Tāpat kā medikamentozās terapijas gadījumā, arī uz nemedikamentozām ārstēšanas metodēm cilvēki reaģē atšķirīgi. Lai saprastu, kura metode ir visiedarbīgākā, ir vērtīgi izmēģināt vairākas.

Fizioterapija palīdz ārstēt sāpju iemeslu, jo tiek trenēti muskuļi un uzlabota kustību amplitūda. Fizioterapija un fizikālā terapija palīdz atslābināties (masāža, sildīšana, atdzesēšana), tāpēc tā ir ieteicama sāpju simptomu mazināšanai.

Elektroterapijā nervu signāls tiek pārvadīts kā elektrisks signāls. Mērķtiecīga elektriska stimulācija var palīdzēt līdzsvarot sāpju signālsistēmu.

Ārsts var ieteikt arī citus nemedikamentozās ārstēšanas veidus, lai palīdzētu pacientam tikt galā ar problēmu.