KRŪTS VĒZIS

  • Twitter
  • Facebook

Sievietēm līdz 50 gadu vecumam krūtis ir jāpārbauda ar ultrasonogrāfijas metodi. Pārbaudi ir vēlams veikt reizi gadā menstruālā cikla pirmajā pusē. No 40 gadu vecuma papildus var veikt arī ar mamogrāfiju reizi 2-3 gados. Ultrasonogrāfija ir krūtis dziedzeru izmeklēšana ar augstas frekvences skaņu 7,5-13-15 MHz. Izmeklējums ir nesāpīgs un pilnīgi nekaitīgs, to var veikt arī grūtniecēm. Jautā savam ģimenes ārstam norīkojumu uz pieraksties uz krūšu ultrasonogrāfiju vai mamogrāfiju!

Katra sieviete vecumā no 50 līdz 69 gadiem reizi divos gados saņem uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta veikt krūšu pārbaudi ar mamogrāfijas metodi. Tā ir krūts izmeklēšana ar rentgena stariem. Sievietēm pēc 50 gadu vecuma mamogrāfija ir uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi vai kādas citas krūts veselības problēmas. Ar mamogrāfijas metodi ir iespējams diagnosticēt audzējus pat tad, kad tie vēl ir nelieli, nav sataustāmi un jūtami. Atklājot audzēju sākuma stadijā, pastāv augstākā iespēja tos sekmīgi izārstēt, tādēļ ir ļoti svarīgi vēzi atklāt savlaicīgi.

Sievietēm pēc 70 gadu vecuma krūšu mamogrāfija ir jāveic reizi divos gados. Mamogrāfijas izmeklējumu ir iespējams veikt ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu, maksājot pacienta iemaksu 2,85 eiro.

Plašāka informācija: http://onko.lv/kruts-vezis/par-slimibu/