Ar Krūts veselības dienu atzīmēs kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” 10. gadadienu

  • Twitter
  • Facebook

Ar Krūts veselības dienu atzīmēs kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” 10. gadadienu

Kampaņa “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” ciešā sadarbībā ar Latvijas vadošajiem speciālistiem onkoloģijā, Latvijas sieviešu volontieru biedrību “VITA” un Latvijas Basketbola savienību jau desmit gadu informē sabiedrību par krūts veselību un ārstēšanu. Atzīmējot kampaņas gadadienu un atskatoties uz desmit gados paveikto, 17. oktobrī modes un izklaides centrā Rīga Plaza notiks Krūts veselības diena.

Pasākuma ietvaros ikvienai sievietei būs iespēja uzzināt vairāk par krūts veselību un veikt krūšu pašpārbaudi sertificēta speciālista klātbūtnē. Krūts veselības dienu plkst. 11:00 atklās preses konference, kurā Latvijā vadošie speciālisti onkoloģijas jomā informēs par jaunāko krūts vēža diagnostikā un ārstēšanā, savukārt ilggadējie kampaņas atbalstītāji ziņos par kampaņas panākumiem un aizvadīto desmit gadu laikā sasniegto. Preses konferencei sekos svinīgā kampaņas desmitgadei veltītās fotoizstādes atklāšana. Dienas otrajā daļā norisināsies kampaņas reģionālo vēstnešu apmācības. To ietvaros kā ierasts vēstneši papildinās savas zināšanas par krūts vēzi un ar to saistītām veselības tēmām.

Kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” mērķis ir aicināt sievietes rūpēties par savu veselību, izmantojot valsts apmaksātās krūts mamogrāfijas pārbaudes, un izglītot par agrīnas diagnostikas nozīmi krūts vēža ārstēšanā un personalizētas terapijas nozīmīgumu. Kampaņu rīko Latvijas sieviešu volontieru biedrība “VITA”, Latvijas Basketbola savienība un Latvijas Onkologu asociācija.

Seko līdzi kampaņas aktivitātēm: www.facebook.com/Laidzivotu

Kļūsti par kampaņas vēstnesi un uzzini vairāk par vēstnešu kustību, rakstot projekts@parbaudikrutis.lv