Par cilvēkiem ar retām slimībām stāsta fotoizstāde “Dzīvība ir vērtība”

  • Twitter
  • Facebook

Tirdzniecības centrā “Rīga Plaza”, netālu no ieejas “Londona”, apskatāma fotoizstāde “Dzīvība ir vērtība”, kura vedina iepazīt cilvēkus ar retām slimībām atgādinot, ka vienlīdzīga un pieejama veselības aprūpe visiem ir svarīgākais solis ceļā uz cilvēcību. Vēlāk tā būs izvietota Saeimas namā.

“Rīga Plaza” telpās izstāde ir apskatāma līdz 31. maijam, pēc tam fotoizstāde “Dzīvība ir vērtība” būs skatāma Saeimas namā. “Fotoizstāde ataino cilvēkus ar retām slimībām kādā esības mirklī starp ikdienu un svētkiem, starp slimības uzliktiem ierobežojumiem un apziņu par savu iekšējo spēku. Svarīgākais viņu dzīvē ir veselība – tā ir vienīgā iespēja dzīvot”, radošo ieceri skaidro Latvijas Reto slimību alianses valdes locekle Ieva Plūme. Fotogrāfiju autore ir Natālija Petruhina.

“Esam ļoti pateicīgi fotogrāfiju varoņiem un viņu ģimenēm, kas uzticējās un atklāja kādu savas dzīves šķautni, lai skatītāji varētu iepazīt cilvēkus, kuru ikdiena atšķiras no vairākuma cilvēku ikdienas. Taču svarīgākais ir tas, ka šie bērni un pieaugušie ir tādi paši kā citi – vienlīdzīgi savā vēlmē būt drošībā, laimīgi un veseli,” uzsver I. Plūme, kura ir izstādes tekstu autore.

Izstādes digitālā versija apskatāma šeit: https://www.youtube.com/watch?v=ujyfDyqShTE

Izstādi rīko Latvijas Reto slimību alianse, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācija (SIFFA) un Latvijas Reto slimību speciālistu asociācija, un tā ir daļa no projekta “Vienlīdzīga veselības aprūpe visiem – nākamie soļi reto slimību pacientu ārstēšanā”. Fotodarbi ir tapuši Reto slimību dienas 2023 kampaņas ietvaros un tās atbalstītājs ir Islande, Lihtenšteina un Norvēģija ar EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Papildus informējam, ka ikviens interesents ir gaidīts uz konferenci “Vienlīdzīga veselības aprūpe visiem – nākamie soļi reto slimību pacientu ārstēšanā”, lai diskutētu par reto slimību pacientu interešu aizstāvības jautājumiem. Konference notiks piektdien, 26. maijā, no plkst.10.00 līdz plkst.16.30 “AC Hotel Riga by Mariott” Dzirnavu ielā 33, Rīgā. Dalība konferencē ir bez maksas, tai nepieciešams reģistrēties.

Iepriekšējā reģistrācija konferencei atvērta līdz pirmdienai, 22. maijam, un tā iespējama šajā saitē: https://ej.uz/RSKonf

Plašāka informācija: https://ej.uz/InovacijasVeseliba

Dalībnieki par konferences apmeklējumu saņems apliecības (4,7 TIP).

Konferences nolūks ir veicināt plašāku izpratni par retajām slimībām un sadarbību starp ārstiem, pacientiem, lēmumu pieņēmējiem un farmācijas nozari, lai ikvienam cilvēkam nodrošinātu labāko un piemērotāko ārstēšanu. Konferencē aicināti piedalīties ārsti, pacienti, viņu līdzcilvēki, politiķi, valsts un pašvaldību sektora pārstāvji, nevalstisko organizāciju pārstāvji, sabiedriski aktīvi cilvēki.

Vairāk informācijas:

LRSA valdes locekle Ieva Plūme, 26720675, phbbiedriba@gmail.com (fotoizstāde)

SIFFA direktore Vladislava Marāne, 29389370, siffa@siffa.lv (konference)