Krūts vēzis

Krūts vēzis ir biežākais ļaundabīgais audzējs sievietēm Latvijā. Atklājot to savlaicīgi, pastāv lielākas iespējas to pilnībā izārstēt, tādēļ pārbaudi savu krūšu veselību regulāri!

Pārliecinies, ka esi vesela!

≥49 gadi

Sievietēm līdz 50 gadu vecumam krūtis ir jāpārbauda ar ultrasonogrāfijas metodi, vēlams reizi gadā (menstruālā cikla pirmajā pusē), to var kombinēt arī ar mamogrāfiju reizi 2-3 gados. Ultrasonogrāfija ir krūtis dziedzeru izmeklēšana ar augstas frekvences skaņu 7,5-13-15 MHz. Izmeklējums ir nesāpīgs un pilnīgi nekaitīgs, to var veikt arī grūtniecēm.

Jautā savam ģimenes ārstam norīkojumu uz pieraksties uz krūšu ultrasonogrāfiju vai mamogrāfiju!

50 – 69 gadi

Katra sieviete vecumā no 50 līdz 69 gadiem reizi divos gados saņem uzaicinājuma vēstuli no Nacionālā veselības dienesta veikt krūšu pārbaudi ar mamogrāfijas metodi.

Mamogrāfija ir krūts izmeklēšana ar rentgena stariem. Sievietēm pēc 50 gadu vecuma mamogrāfija ir uzskatāma par vienu no efektīvākajām metodēm, lai savlaicīgi atklātu krūts vēzi vai kādas citas krūts veselības problēmas.
Ar mamogrāfijas metodi ir iespējams diagnosticēt audzējus pat tad, kad tie vēl ir nelieli, nav sataustāmi un jūtami. Atklājot tos sākumstadijā, pastāv iespēja tos sekmīgi izārstēt, tādēļ ir ļoti svarīgi vēzi atklāt savlaicīgi.

70 ≥ gadi

Sievietēm pēc 70 gadu vecuma krūšu mamogrāfija ir jāveic reizi divos gados. Mamogrāfijas izmeklējumu ir iespējams veikt ar ģimenes ārsta vai ārsta speciālista nosūtījumu, maksājot pacienta iemaksu 2,85 eiro.

Vairāk informācijas http://onko.lv/kruts-vezis/par-slimibu/