DZEMDES SPIRĀLES

  • Twitter
  • Facebook

Dzemdes spirāle

Nehormonālā spirāle ir neliela, parasti T veida formas ierīce, kuru ārsts ievieto dzemdes dobumā. Tā satur plastmasu un varu, kas novērš spermas izdzīvošanu, neļauj tai nokļūt līdz olšūnai, kavē spermatozoīdu ceļu uz olvadiem un lokāli ietekmē dzemdi arī citos veidos, neļaujot olšūnai ieligzdoties.

Jāatceras, ka, lietojot spirāli, pārbaude pie ginekologa jāveic reizi sešos mēnešos. Atkarībā no ierīces, dzemdē tā var palikt no 3 līdz pat 10 gadiem, taču to var arī izņemt jebkurā laikā (to veic ārsts). Ievietojot spirāli pēc 40 gadu vecumam, tā var palikt dzemdē līdz pat menopauzei.

Spirāles efektivitāte ir 99,5%, un to parasti iesaka dzemdējušām sievietēm, kuras nevar vai nevēlas izmantot hormonālo kontracepciju.

Dzemdes spirāle ar zeltu

Zelta spirāle ir ar vara un zelta sakausējumu. Parasti tā ir neliela, divos izmēros pieejama T veida ierīce, kuru ārsts ievieto dzemdes dobumā. To var darīt jebkurā menstruālā cikla dienā, tomēr vēlams izvēlēties cikla pēdējās dienas. Lietojot zelta spirāli, pārbaude pie ginekologa jāveic 6 – 12 nedēļas pēc ievadīšanas, savukārt pēc tam – reizi gadā. Zelta spirāle kalpo 7 gadus, taču nepieciešamības gadījumā var izņemt arī ātrāk. Tā kavē spermatozoīdu kustību un olšūnas apaugļošanu, ietekmē arī olšūnas kustību un traucē tai ieligzdoties dzemdē.

Pareizi lietojot, metodes efektivitāte ir augsta – 99,97%. To iesaka sievietēm jebkurā vecumā, arī tad, ja mēdz būt uroģenitālās sistēmas iekaisumi, diabēts, sieviete smēķē vai baro bērniņu ar krūti.